Balıkesir’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99.ncu yıldönümü kutlama programı, Atatürk Anıtında düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Kutlamalar, Vali Hasan Şıldak’ın Valilik’te tebrikleri kabul etmesinin ardından Kuvayi Milliye Meydanı’nda devam etti.

Kuvâ-yi Millîye Meydanı’ndaki kutlamalar, Vali Hasan Şıldak, Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Yüzçelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın vatandaşların bayramlarını kutlamasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşından sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı okundu. Şiirlerin okunduğu, halk oyunu gösterilerinin sunulduğu program, gaziler, öğrenciler, gençler, sporcular, jandarma, polis, AFAD, itfaiye ve sağlık ekiplerinden oluşan kortejin geçişiyle tamamlandı. Cumhuriyetimizin 99’uncu kuruluş yıl dönümünde meydanı doldurarak Kuvayi Milliye ruhunu yaşatan Balıkesirlilerin bayraklarla ve alkışlarla eşlik ettiği geçitte askeri birlikler, gaziler, izci ve sporcular, birçok okuldan öğrenciler, Gençlik Ve Spor İl müdürlüğü antrenörleri sporcuları ve gönüllü gençleri yer aldı.
Atatürk Anıtı’ndan Avlu Yaşam Merkezine düzenlenen Bisiklet turu etkinliğinde Vali Sn. Hasan Şıldak ve protokolün startıyla pedallar Cumhuriyetin Kuruluşunun 99. yılı ve tüm şehitlerimiz için çevrildi. Ardından Karesi 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Karesi Bisiklet Yarışmasınverilen start ile başladı. Balıkesir’den ve çeşitli illerden Kulüplerin ve ferdi sporcuların katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik ödül töreni ile sona erdi.
Balıkesir Öğretmen evinde düzenlenen Valiliğin Kabul Törenine il protokolünün yanısıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, antrenörlerimiz ve sporcularımız katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Pastasını Vali Hasan Şıldak, Milli Sporcularımızla birlikte kesti.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Bandırma Feribot Saatleri ve Fiyatları 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Balıkesir’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x