TATİL ZAMANI
foto-deniz1

BALIKESİR’DE BİR İLK

Paylaş
 
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 yılı Bayan İl Müftü Yardımcılığı sınavını kazanan ve Balıkesir’e atanan Ayşe Betül Balıkçı Balıkesir’e gelerek görevine başladı.

15 İL MÜFTÜLÜĞÜNE BAYAN MÜFTÜ YARDIMCISI ATANDI

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına Prof. Dr. Huriye Martı’nın atanmasının ardından il müftülüklerine de bayan müftü yardımcısı atamaları yapılmaya başladı. İlk olarak Balıkesir’in de aralarında yer aldığı 15 il müftülüğüne atama yapıldı.

Vali Ersin Yazıcı, İl Müftü Vekili Ramazan Topcan ile İl Müftü Yardımcısı Ayşe Betül Balıkçı’yı kabul etti.
Vali Ersin Yazıcı kabulde yaptığı konuşmada, Balıkesir İl Müftü Yardımcılığına ilk kez bir kadının atandığını hatırlatarak, “Balıkesir’imize ilk defa kadın müftü yardımcısı ataması yapıldı. 2018’in ilk günlerinde Balıkesir’deki görevine başlamış oldu. Balıkçı’ya yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum.”ifadelerini kullandı.

HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERECEĞİM
İl Müftü Yardımcısı Balıkçı da Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür ederek, görevini hakkıyla ifa edebilmek için elinden gelen her türlü gayreti göstereceğini vurguladı.
İl Müftü Yardımcılığına atanan Ayşe Betül Balıkçı İstanbul Arnavutköy Vaizesi görevini yapıyordu. Balıkçı,  din sosyolojisi alanında aile içi sorunların analizi hakkında yüksek lisans yaptı.

Bir önceki yazımız olan ATÖLYE PANORMOS’UN KARMA RESİM SERGİSİ AÇILIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.