BALIKESİR'DE 60 YILLIK GELENEK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR’DE 60 YILLIK GELENEK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Yazıcı, Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’ne Kırmızı Dipli Mumla Davet Edildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, beraberinde Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile birlikte Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret ederek, kırmızı dipli mum ile 02-03-04 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Geleneksel Kurtdereli Güreşleri‘ne davet etti.

KIRMIZI DİPLİ MUM İLE DAVET
Karesi Belediyesi tarafından 02-03-04 Ağustos tarihlerinde Kurtdere Mahallesinde Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına düzenlenecek olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri‘ne, Vali Yazıcı ‘Kırmızı Dipli Mum‘ ile davet edildi.
Ata sporunun önemine değinen Vali Yazıcı, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nde yer almaktan onur duyacağını söyledi.
Vali Yazıcı, ata sporunun devamlılığının çok önemli olduğunu ve bu nedenle güreşlere gerekli desteği vereceklerini söyledi.

BALIKESİR ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEHİR
Balıkesir’in çok önemli bir şehir olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Bu etkinlik, Balıkesir’in turizm ve kültürel anlamda tanıtımına katkı sunmaktadır. Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına düzenlenen güreşlerin 60.’sını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.