BALIKESİR VALİSİ'NDEN ŞEHİT AİLELERİNE VE GAZİLERE İFTAR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR VALİSİ’NDEN ŞEHİT AİLELERİNE VE GAZİLERE İFTAR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı’nın öncülüğünde; Bandırma, Erdek, Manyas ve Gönen’de bulunan şehit aileleri, gaziler ve aileleri ile iftar programında bir araya geldi. Bandırma Grand Asya Otel’de gerçekleşen iftar yemeğine; Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Akbıyık ve kalabalık bir davetli katıldı.

Mustafa Akbıyık; “Birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirebilmek adına gerçekleştirdiğimiz bu iftar programımızda, vatan için canlarını feda etmiş olan şehitlerimizi yetiştiren baş tacımız sizleri ve yine bu cennet vatanımız için hayatlarını göz kırpmadan ortaya koyan kahraman gazilerimizi en iyi  şekilde ağırlamak bizler için minnet borcudur.

Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, sizlere hoş geldiniz diyerek şimdiden yaklaşan Razaman Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi

DSC_7677

DSC_7682

 

DSC_7662

ŞEHİTLERİN EMANETİNE SAHİP ÇIKMA SORUMLULUĞUNDAYIZ
Balıkesir Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Bandırma, Gönen, Manyas, Erdek ve Marmara ilçelerinde yaşayan şehit ailesi ve gazilere iftar yemeği verdi. Yemeğe Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Erdek Kaymakamı Hasan Erkal, Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç, Manyas Kaymakamı İlyas Öztürk, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Taner Büyükgöz, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ve şehit aileleri ile gaziler katıldı.
BİRLİK VE BERABERLİK SOFRASI
Her masada bir protokol üyesi ve eşinin bulunduğu iftar yemeğinde, birlik ve beraberlik mesajları verilirken, şehit aileleri ve gaziler il protokol üyelerine taleplerini iletme fırsatı buldu. Vali Yazıcı, şehit yakını, gaziler ve gazi yakınlarının Ramazanlarını kutlayıp, onlarla sohbet ederek, dert ve sıkıntılarını dinledi.
İftar yemeği öncesi yaptığı değerlendirmede Vali Ersin Yazıcı, Ramazan ayının mübarek olmasını, tutulan oruçların, yapılan ibadetlerin kabul olmasını temenni etti.
VATAN VE MİLLET SEVGİSİ
Vatan ve millet sevgilerinin; bütün maddi sevgilerin üzerinde olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, ” Vatanı, millet uğruna, ülkenin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Aziz şehitlerimize de burada huzurlarınızda manevi varlıklarına hitap etmek istiyorum: Bize devrettiğiniz emanet emin olunuz ki gelecek nesillere en güçlü şekilde, en derinlikli şekilde intikal ettirilecektir. Sizlerin bize bıraktığı bu ülkeyi daha iyi bir noktaya taşımak adına hep birlikte çalışarak bu konuda gayretlerimizi göstereceğiz. “dedi.
BALIKESİR VALİSİ, HER ZAMAN YANINIZDADIR
Şehitler ve gazilerin Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, “Devletimiz, her türlü terör oluşumuyla, kararlılıkla mücadeleye devam edecek, terör örgütlerinin defterini dürecektir. Bunun en büyük teminatı kahraman milletimizdir, kahraman ordumuzdur. Bunun en büyük teminatı, kumaşı, bayrağımızla, sancağımızla aynı kumaştan dokunan Şehit ve Gazilerimizdir. Sizlersiniz, bizleriz. Devletimiz, daima yanınızdadır. Balıkesir Valiliği, her zaman yanınızdadır. Balıkesir Valisi, her zaman yanınızdadır, hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır. Tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. “dedi.
Kaynak: Tv100

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.