BALIKESİR VALİSİN İN ADINI KULLANARAK DOLANDIRICILIK… | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BALIKESİR VALİSİN İN ADINI KULLANARAK DOLANDIRICILIK…

Paylaş
 

Balıkesir Valiliği, iş insanlarını, ‘Balıkesir Valisi adına arıyorum’ diyerek dolandırmaya çalışan şahıslara itibar edilmemesi için duyuruda bulundu.

Balıkesir Valiliği, bugün yayınladığı bir açıklamada dolandırıcıların, iş insanları ve hayırseverleri arayarak Vali Yazıcı adına para istediklerini ve bu kişilere itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Balıkesir Valiliği’nin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Bazı şahısların iş adamlarını ve hayırseverleri Sayın Valimiz adına aradığını söyleyerek çeşitli gerekçelerle para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları Valiliğimize gelen bilgilerden anlaşılmıştır.
Vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini para veya yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemeleri, bu ve benzeri bir durum ile karşılaştıklarında derhal polis (155) veya jandarma (156) birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ya da Balıkesir Valiliği (0 266 2450112) ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Bu vesileyle hayırsever iş adamları, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak kimseden ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceğini hatırlatırız.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.