BALIKESİR VALİSİ ERSİN YAZICI'NIN BABALAR GÜNÜ MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR VALİSİ ERSİN YAZICI’NIN BABALAR GÜNÜ MESAJI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı hafta sonu (16.06.2019) kutlanacak “Babalar Günü” için tüm babaların “Babalar Günü’nü” kutlayan bir mesaj yayımladı.
Vali Yazıcı mesajında, tüm babaların Babalar Günü’nü kutlayarak, hayatta olmayanları rahmetle andı.
Vali Yazıcı, “Çocuklarını millî, ahlâkî ve insanî değerler çerçevesinde yetiştirebilmek için çaba gösteren fedakâr babalarımızın; sevgi ve saygıyı fazlasıyla hak ettiklerini düşünüyorum.” ifadesini kullandı.
Vali Ersin Yazıcı, babaların ailedeki rolünün önemine işaret ederek sadece Babalar Günü’nde değil her zaman gönüllerinin hoş tutulması gerektiğini belirtti.

SEVGİ, SAYGI VE VEFA DUYGUSUNUN BİR GEREĞİ
Babalarımızın sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarıyla kurulmuş güçlü bir aile yapısının temel taşını oluşturduklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Ailenin mutlu, huzurlu, güven içinde bulunmasında, çocukların yetiştirilmesinde, onlara sahip çıkılmasında babalarla annelerin ortak katkı ve sorumlulukları vardır. Hem bir baba hem de Balıkesir Valisi olarak, bu kutsal ve anlamlı günde tüm babaları sevgi ve saygıyla kucaklarken; babalarımızın toplumsal yaşamda üstlendikleri çok yönlü görevlerle sadece sevgiyi değil saygı, hürmet ve ilgiyi de ziyadesiyle hak etmekte olduklarını belirtmek isterim. Bu bakımdan, babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, babalarımıza karşı sevgi, saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir.“dedi.

EN ÖNEMLİ DEĞER: DEVLETİMİZ
Babalarımızın bizlerle gurur duyacağı, devlete ve millete, topluma ve tüm insanlığa yararlı bireyler olarak, bizden beklenen sorumlulukları, yerine getirmemiz gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Hayattaki en değerli varlıklarımızdan olan babalarımıza bu özel günde sevgimizi bir kez daha göstermek onlar için en güzel hediyedir. Bizler, babalarımızın bin bir emekle ve fedakârlıklarla koruyup bize ulaştırdığı her türlü değeri yaşatma azmi ve kararlığı içindeyiz. Korunması gereken en önemli değerin de devletimiz olduğu inancındayız.” şeklinde ifade etti.

TECRÜBELERİYLE HER ZAMAN YOL GÖSTERİCİ OLDULAR
Hayatları boyunca maddi ve manevi bütün imkânlarını aileleri için seferber eden babalarımızın, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olduklarını vurgulayan Vali Yazıcı, “Bu anlamlı günde, babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkılmasının, onların yüzlerinin güldürülmesinin de önemli olduğuna inanıyorum. Bu vesileyle, bin bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını, vatanımızın ve tüm evlatların güvenliği için feda eden aziz şehit ve gazi babaları başta olmak üzere, tüm saygıdeğer babalar ve baba adaylarının ‘Babalar Günü’nü kutluyor; ebediyete intikal edenleri saygı ve rahmetle anıyor, hayatta olanlara aileleri, evlatları, torunları ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzurla dolu bir ömür geçirmeleri temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.