BALIKESİR TURİZM İLE MARKA ŞEHİR OLACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR TURİZM İLE MARKA ŞEHİR OLACAK

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı bu yıl 11.’si düzenlenen ve Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli organizasyonlarından biri olan Travel Turkey İzmir Fuarının açılış programına katıldı.

Balıkesir’in katılımcı şehirler arasında bulunduğu turizm sektörünün en önemli organizasyonları arasında yer alan “Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuarı” kapılarını 11. kez ziyaretçilerine açtı. İzmir fuar alanında düzenlenen törenle açılışı gerçekleştirilen fuara birçok katılımcı ülke ve şehirle birlikte yerini alan Balıkesir, fuar boyunca açılan stantla ziyaretçilere tanıtılacak.

BALIKESİR’E DAVET ETTİK
Yoğun ilgi gören Balıkesir standına gelen ziyaretçileri karşılayan Vali Ersin Yazıcı, ” Her fırsatta Balıkesir’in tanıtımına büyük önem veriyoruz. İlimizin turizm potansiyelini harekete geçirerek, yerli ve yabancı turistleri bölgemize davet ediyoruz. Bu vesileyle de Travel Turkey İzmir Fuarı’nda bulunuyoruz.” dedi.

TURİZM SABIR VE SÜREKLİLİĞİ SAĞLANMIŞ HİZMET GEREKTİRİR
Kentin tanıtımını yapmak ve turizmden hak ettiği payı almasını sağlamak için bu tür fuarlara katılmaya devam edeceklerini bildiren Vali Yazıcı, “Bu önemli organizasyonda turizm zenginliklerimizi, farklı destinasyonlarımızı yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan tüketicilere göstermeyi hedefliyoruz. Turizm sezonunu uzatmak ve turizm çeşitliliğini artırmak için tanıtımı önemli görüyoruz. Travel Turkey İzmir Fuarı hem turizm sektör kuruluşları, hem tüketiciler, hem de tur operatörleri ve seyahat acentalarını bir araya getiren organizasyon olması sebebiyle çok önemli bir tanıtım fırsatı. Turizm sabır ve sürekliliği sağlanmış hizmet gerektirir. ” dedi.

100.YILI KUTLAMA TÖRENLERİNE ŞİMDİDEN HAZIRLANIYORUZ
Balıkesir’i her yönüyle tüm dünyaya tanıtmak amacıyla bir tanıtım atağı başlatıldığını ifade eden Vali Yazıcı,  “2023 Yılında Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlama törenlerine şimdiden hazırlanıyoruz. 2023 yılında turizm, eğitim, sosyal, kültürel alanlarda kontrollü biçimde büyümüş bir Balıkesir’i tanıtmak çabasındayız.” dedi.

TURİZMDE İDDİALI BİR İL: BALIKESİR
Tarihiyle, doğasıyla ve insanlarının sıcak samimiyetiyle Balıkesir’in, görülmesi gereken bir il olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Fuarlar tanıtımların en iyi yapıldığı, turizmin planlandığı ve kanaatlerin etkilendiği en önemli organizasyonlardır. Zengin bir turizm hazinesini içinde barındıran alternatif bir turizm destinasyonu olan ilimizin bilinilirliğinin arttırılması ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması bakımından çok önemli bir fırsat değerlendirmiş oluyoruz. Turizmde iddialı bir il olduğumuzu ve ilimizin dünya ile entegre olması için sürdürülebilir bir tanıtım faaliyeti içerisindeyiz. “dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından açılışı yapılan, bu yıl  1.284 yerli, yabancı katılımcı ve 36 ülkenin turizm profesyonelini buluşturan Travel Turkey İzmir Fuarı 10 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.