BALIKESİR SAHİLLERİ BÜYÜKŞEHİR İLE MODERNLEŞİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR SAHİLLERİ BÜYÜKŞEHİR İLE MODERNLEŞİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı 3. Birleşimi Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan’ın başkanlığında yapıldı. Yoklama ve açılışın ardından bir önceki toplantı tutanak özetinin meclis onayına sunulduğu toplantıda meclis gündeminde yer alan maddeler görüşüldü. Mecliste ayrıca gündeme sunulan maddeler komisyonlara havale edilirken, komisyondan gelen evraklar da görüşüldü.
Meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin sahiller ve plajlarda yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, meclis üyelerini bilgilendirdi.
SAHİLLER MODERNLEŞİYOR
Balıkesir’in 3 yıldır Büyükşehir olduğunu söyleyen Başkan Uğur, Balıkesir’in sahillerindeki düzensizlikleri gidermeye çalıştıklarını ifade etti. Büyükşehir olduktan sonra Balıkesir için önemli olan yaz turizmi için sahil kenarlarında düzenlemeler yapıldığını belirten Başkan Uğur, “Büyükşehir olarak sahillerimize duşlar, soyunma odaları yaptık. Bu yıl 22 plaja Mavi Bayrak aldık. Mavi Bayrak almak yalnız deniz temizliği ile ilgili değil. Orada cankurtaran, gözetleme kulesi, zabıtalar var. Temizliğine bakıyorsunuz. Sahillerimiz modern ülkelerde olduğu gibi düzenli, kurallı, kaideli olsun. Bu kuralı kaideyi koyarken, geçmişten gelen alışkanlıklar bir seferde yok olmuyor. Geçen sene Edremit Belediyesi seyyar satıcılara müsaade etmedi. Bu sene biz de Büyükşehir olarak etmedik” dedi.
ALTINOLUK SAHİLİNE AHŞAP KAPLAMA YAPILACAK
Sahillerdeki düzenlemelerin eski alışkanlıklar nedeniyle bir anda hayata geçmediğini ifade eden Başkan Uğur sözlerini şöyle sürdürdü: “Sahillerimize büyük yatırımlar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Buraya gelir seviyesi yüksek insanlar da gelsin, esnaf para kazansın. Altınoluk’ta halk denize giremiyor. Orada peyzaj düzenlemesi yapıyoruz. Oraya 1 milyon 200 bin lira harcama yapıyoruz. 3200 metre uzunluğunda ahşap kaplama yaparak denize girmek için iskele ve merdivenler, şezlonglar yapacağız. Bugüne kadar yapılmamış bir işi de Büyükşehir olarak yapacağız.”
Büyükşehir Belediye Meclisi 3. Birleşimine; Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ve Daire Başkanları katıldı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk Birleşiminin 13 Temmuz günü yapılması kararlaştırıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.