BALIKESİR POMEM 19. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİR POMEM 19. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), 19. dönem mezunlarını verdi.

Balıkesir Polis Eğitim Merkezinde 19. dönem polis eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemini başarı ile tamamlayan 936 yeni polis memuru, düzenlenen törenle diplomalarını alarak meslek yemini ettiler. POMEM’de düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Fatih İnal, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Alay Komutanı J. Kıdemli Albay Murat Kınay, Özel Harekat Dairesi Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Kaya, protokol üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı. Törende açılış konuşmasını yapan Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yenikalaycı, “Bizlere düşen görev vatanımızı, milli birlik ve beraberliğimizi koruma sevdalısı gençler yetiştirmektir.”dedi.

HAK VE ADALETTEN AYRILMAMAYI GÖREV BİLİNİZ
Törende yaptıkları konuşmasında Polis Memurlarına seslenen Vali Ersin Yazıcı ise, “Görev yaptığınız yerlerde insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkınız, vatandaş memnuniyetini ön planda tutunuz, hukuk devleti ilkelerine bağlı kalınız, hak ve adaletten ayrılmamayı görev biliniz.”dedi.

BAŞARININ SEBEBİ: VATAN SEVGİSİ
Özel harekat teşkilatının terörle mücadele konusunda çok özel bir yeri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Özel harekâtta çalışan polis kardeşlerimiz çok özel seçilen insanlardır. Mesleğinizle ilgili gerekli olan teknik ve taktik eğitimleri aldınız. Silah, mühimmat araçlarının en iyi şekilde kullanılması için eğitildiniz. Fakat bu meslekte başarılı olmanızın en önemli sebebi sizin sahip olduğunuz maneviyatınız, inancınız ve vatan sevginizdir. Sizi başarıya götürecek duyguların bu değerler olduğunu çok iyi biliyoruz.”dedi.

BU GÜNLER HERKES İÇİN BİR SINAVDIR
Son dönemlerde ülkemizin üzerinde gerek içeriden gerekse dışarıdan küresel, büyük oyunların oynandığını ifade eden Vali Yazıcı,” Son günlerde Türkiye’yi kaos ve kargaşaya sürüklemek isteyen iç ve dış bazı çevreler ve odaklar tarafından nasıl planlar yapıldığına şahit olmaktayız. Bir kez daha teyit etmek isterim. Kimse halkımızın ve devletimizin saldırılar karşısında herhangi bir şekilde tereddüt göstereceğini düşünmemelidir. Bu günler herkes için bir sınavdır. Biz her zaman milli birliğimizi korumak, vatandaşlarımız arasındaki huzur ve sükunu temin etmek ve ülkede asayişi sağlamak için ne gerekiyorsa bütün tedbirleri alacağız. Ortaya koyduğumuz net tavrın, bundan sonra da aynı kararlılıkla süreceğini buradan bir kez daha yineliyorum. Bu vesileyle  huzurumuza ve birliğimize kasteden menfur terör saldırılarını bir kez daha lanetliyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize uzun ömürler diliyorum. ” dedi.

SADECE AMİRLERİNİZDEN TALİMAT ALACAKSINIZ
Bu milletin yüreği vatan sevgisiyle attığı sürece tüm dünya üzerimize gelse de bu memleketten bir çakıl taşı bile alamazlar şeklinde konuşmasını sürdüren Vali Yazıcı, “Bundan sonra ülkemizde huzurun ve asayişin temini, güvenin tesis ve devamı için mesai gözetmeksizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde olacaksınız. Görevinizi yaparken sadece sıralı amirlerinizin ve üstlerinizin talimatlarını yerine getireceksiniz. Nasıl ki vatandaşların huzur ve güvenliği için görevinizi yerine getiriyorsanız, devletin güvenliğini tehlikeye atacak her türlü yapılanmanın, yıkıcı, bölücü, Paralel Yapılanmanın daima karşısında olacak ve azimle mücadele edeceksiniz. Bizim bu gücümüz ve görüntümüz dostlarımıza güven, düşmanlarımıza her daim korku verecektir.  Bu düşünceyle sizler, bizler ve tüm kamuda görevli herkes üzerine düşen görevi laikiyle yapma gayreti içerisinde olmalıdır.”dedi.

YOLUNUZ VE BAHTINIZ AÇIK OLSUN
Konuşmasının son bölümünde Polis Memurlarına başarılar dileyen Vali Yazıcı, “Gücünüzü kanunlar ile yüce Türk Milletinden aldığınızı asla ve asla unutmayın.  Meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”şeklinde konuşmasını tamamladı.

YEMİN TÖRENİ
Konuşmaların ardından Vali Yazıcı ve Protokol Üyeleri, dereceye giren polis adaylarına ödül verdi.
Dönem birincisi Bilal Toköz’ün, yaş kütüğüne plaket çaktığı tören, polis adaylarının yemin etmesiyle son buldu. Mezunların program sonunda yaptıkları coşkulu yemin töreni törene katılan misafirlere ve il protokolüne duygulu anlar yaşattı.
9

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.