BALIKESİR POMEM 13/3. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BALIKESİR POMEM 13/3. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

Paylaş
 
Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), 19/3. dönem mezunlarını verdi.
Balıkesir Polis Eğitim Merkezinde 19/3. dönem polis eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemini başarı ile tamamlayan 899 yeni polis memuru, düzenlenen törenle diplomalarını alarak meslek yemini ettiler. Şehit Turgut Solak Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Kara Astsubay MYO Komutanı Tuğgeneral Gültekin Yaralı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Baro Başkanı Av. Erol Kayabay, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, protokol üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.
Törende açılış konuşmasını yapan Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ünsal Hayal, “Bizlere düşen görev vatanımızı, milli birlik ve beraberliğimizi koruma sevdalısı gençler yetiştirmektir.”dedi.
DEVLETİMİZİN KILCAL DAMARLARINA SIZMIŞ HAİNLERİ TEMİZLİYORUZ
Polis teşkilatının Türkiye’nin en eski kuruluşları arasında yer aldığını söyleyen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ise, “Polisimiz devletimizin bekasına, milletimizin birlik ve dirliğine, ülkemizin bütünlüğüne kasteden ve hainlikte, alçaklıkta sınır tanımayan, her türlü ihanet şebekelerine ve şer odaklarına karşı icabında vatan, bayrak, vazife uğruna seve seve canını feda etmekten çekinmemektedir. Ülke olarak birçok terör örgütünün, pek çok ayrı cepheden ve aynı anda saldırılarına maruz kalırken, bir yandan da özellikle devletimizin kılcal damarlarına kadar sızmış hainleri temizlemeye çalışıyoruz.”dedi.
VATANDAŞ MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTUNUZ
Törende yaptıkları konuşmasında Polis Memurlarına seslenen Vali Ersin Yazıcı ise, “Görev yaptığınız yerlerde insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkınız, vatandaş memnuniyetini ön planda tutunuz, hukuk devleti ilkelerine bağlı kalınız, hak ve adaletten ayrılmamayı görev biliniz.”dedi.
TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA ÇOK ÖZEL BİR YERİ VAR
Özel Harekât Teşkilatının terörle mücadele konusunda çok özel bir yeri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Özel harekâtta çalışan polis kardeşlerimiz çok özel seçilen insanlardır. Mesleğinizle ilgili gerekli olan teknik ve taktik eğitimleri aldınız. Silah, mühimmat araçlarının en iyi şekilde kullanılması için eğitildiniz. Fakat bu meslekte başarılı olmanızın en önemli sebebi sizin sahip olduğunuz maneviyatınız, inancınız ve vatan sevginizdir. Sizi başarıya götürecek duyguların bu değerler olduğunu çok iyi biliyoruz.“dedi.

KÜRESEL BÜYÜK OYUNLAR OYNANIYOR
Son dönemlerde ülkemizin üzerinde gerek içeriden gerekse dışarıdan küresel büyük oyunların oynandığını ifade eden Vali Yazıcı,”Son günlerde Türkiye’yi kaos ve kargaşaya sürüklemek isteyen iç ve dış bazı çevreler ve odaklar tarafından nasıl planlar yapıldığına şahit olmaktayız. Bir kez daha teyit etmek isterim. Kimse halkımızın ve devletimizin saldırılar karşısında herhangi bir şekilde tereddüt göstereceğini düşünmemelidir. Bu günler herkes için bir sınavdır. Biz her zaman milli birliğimizi korumak, vatandaşlarımız arasındaki huzur ve sükûnu temin etmek ve ülkede asayişi sağlamak için ne gerekiyorsa bütün tedbirleri alacağız. Ortaya koyduğumuz net tavrın, bundan sonra da aynı kararlılıkla süreceğini buradan bir kez daha yineliyorum. Devletimizin terör belasıyla olan kararlı mücadelesi aralıksız sürecek, hiçbir Şehidimizin mübarek kanı yerde kalmayacaktır. Binlerce Şehidimizin kanı ile sulanmış bu güzel vatanımızı, bu aşağılık hainlere bırakmayacağız. Bu millet, kahramanlarını da hainlerini de unutmaz! Bu vesileyle huzurumuza ve birliğimize kasteden menfur terör saldırılarını bir kez daha lanetliyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize uzun ömürler diliyorum.” dedi.

BU MEMLEKETTEN BİR ÇAKIL TAŞI BİLE ALAMAZLAR
Bu milletin yüreği vatan sevgisiyle attığı sürece tüm dünya üzerimize gelse de bu memleketten bir çakıl taşı bile alamazlar şeklinde konuşmasını sürdüren Vali Yazıcı, “Bundan sonra ülkemizde huzurun ve asayişin temini, güvenin tesis ve devamı için mesai gözetmeksizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde olacaksınız. Görevinizi yaparken sadece sıralı amirlerinizin ve üstlerinizin talimatlarını yerine getireceksiniz. Nasıl ki vatandaşların huzur ve güvenliği için görevinizi yerine getiriyorsanız, devletin güvenliğini tehlikeye atacak her türlü yapılanmanın, yıkıcı, bölücü, Paralel Yapılanmanın daima karşısında olacak ve azimle mücadele edeceksiniz. Bizim bu gücümüz ve görüntümüz dostlarımıza güven, düşmanlarımıza her daim korku verecektir.  Bu düşünceyle sizler, bizler ve tüm kamuda görevli herkes üzerine düşen görevi laikiyle yapma gayreti içerisinde olmalıdır.“dedi.

YOLUNUZ VE BAHTINIZ AÇIK OLSUN
Konuşmasının son bölümünde Polis Memurlarına başarılar dileyen Vali Yazıcı, “Gücünüzü kanunlar ile yüce Türk Milletinden aldığınızı asla ve asla unutmayın.  Meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”şeklinde konuşmasını tamamladı.

YEMİN TÖRENİ
Konuşmaların ardından Vali Yazıcı ve Protokol Üyeleri, dereceye giren polis adaylarına ödül verdi.
Dönem birincisi Nadir Ekşinar’ın, yaş kütüğüne plaket çaktığı tören, polis adaylarının yemin etmesiyle son buldu. Mezunların program sonunda yaptıkları coşkulu yemin töreni törene katılan misafirlere ve il protokolüne duygulu anlar yaşattı.

Bir önceki yazımız olan MEVLİD KANDİLİ'NİN ÖNEMİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.