TATİL ZAMANI
foto-deniz1

BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI NEDEN MAHKEMELİK OLDU?

Paylaş
 

CHP Balıkesir 1.sıra milletvekili adayı Mehmet Tüm, kendisi hakkında yapmış olduğu açıklamalarıyla nefret suçu işlediğini öne sürdüğü MHP Balıkesir 7.sıra milletvekili adayı Atilla Turhan hakkında suç duyurusunda bulundu. Milletvekili adayı Turhan savcılık talimatıyla Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğüne ifade verdi.

Emniyet müdürlüğündeki ifadesinin ardından Bandırma İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Turhan, “Kimseden korkum yok, gerçekleri söyleme devam edeceğim” dedi.
Hatırlanacağı üzere CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, 7 Eylül 2015 tarihinde Hakkâri’nin Yüksekova’da meydana gelen silahlı çatışmaların ardından ’Taraflar silah bırakmalı, tek bir ölüme tahammülümüz yok. Acının rengi, kimliği yoktur” demişti.
Tüm ’ün bu açıklamalarının ardından MHP Balıkesir 7.sıra milletvekili adayı Atilla Turhan’da yaptığı açıklamasında ““Milletvekili Mehmet Tüm, ’Taraflar silah bırakmalı, tek bir ölüme tahammülümüz yok. Acının rengi, kimliği yoktur’ diyerek Türk milletini ve Bandırma halkını üzmüş, bir kez daha milletvekilliğine layık olmadığını tescillemiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri ile PKK’yı aynı kefeye koyup ‘Taraflar silah bırakmalı’ demek, gaflettir, dalalettir. TSK’ya, Mehmetçiğe silah bırak demek kimsenin haddi değildir. Bu sözleri söyleyen kişi Türk milletini, Bandırma’yı temsil edemez. Derhal Türk milletinden ve Bandırma halkından özür dileyip istifa etmelidir” demişti.
Mehmet Tüm, MHP Balıkesir Milletvekili adayı Atilla Turhan’ın yapmış olduğu bu açıklamasıyla nefret sucu işlediğini gerekçe göstererek kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

İLKHABER

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.