Balıkesir MHP’den istifa

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir İl Başkanlığında uzun yıllar üst düzey görevlerde bulunan bulunan, parti üyesi Tahir Korucuoğulları, 1 Kasım seçimlerinde başarısız oldukları gerekçesiyle istifa ettiğini duyurdu.

1 kasım seçimlerinde MHP’nin izledikleri politika sonucu başarısız oldukları gerekçesiyle, MHP Balıkesir İl Başkanlığında, geçmişte il delegesi, il yöneticisi, belediye meclis üyesi görevlerinde bulunan parti üyesi Tahir Korucuoğulları istifasını yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

“MİLLETİMİZİN SESİNE DUYARSIZ KALMIŞ”

Korucuoğulları yaptığı açıklamada, “Bütün hayatım boyunca mensubu olmakla iftihar ettiğim Milliyetçi-Ülkücü hareketin genel merkez yönetimine yönelik olarak son yıllarda olabildiğince halis niyetlerle dile getirdiğim eleştiri ve görüşlerim maalesef hiç bir zaman dikkate alınmamıştır. Benim gibi naçiz üyeleri dikkate almayanlar ne acıdır ki milletimizin sesine de duyarsız kalmış ve onların verdiği mesajları anlamama ve algılamama tavırlarını ısrarla sürdürmüşlerdir. Özellikle 7 Haziran 2015 Genel seçimleri sonrasında izlenen politikaların kaçınılmaz bir sonucu olarak partinin bulunduğu nokta ortadadır. MHP’nin siyasi kültüründe başarısızlığın hesabını parti yönetimlerinden ve özellikle de genel başkan ve genel merkez yöneticilerinden sorulması mümkün olamayacaktır. Üstüne üstelik 1 Kasım’ dan bu güne kadar genel merkez hiçbir sorumluluk üstlenmediği gibi başarısızlık ve kusurları başkalarına yansıtmayı sürdürmektedirler. Siyasi hareketin emektar kadroları şu veya bu sebepler ile dışlanarak Balıkesir de ve Türkiye’nin birçok yerinde seviyesiz ve haksız muamelelere maruz kalmışlardır” dedi.

“DAVAYI TEMSİL ETME NİTELİKLERİ YİTİRİLDİ”

Korucuoğulları açıklamasını şu ifadeler ile tamamladı: “Uzun yıllardır ilçe ve il delegesi, il yöneticisi, belediye meclis üyesi ve milletvekili adaylığı gibi görevlerin ötesinde en önemlisi parti üyeliği şerefini taşıdığım Milliyetçi Hareket Partisi’nin artık Milliyetçi-Ülkücü davayı temsil etme niteliklerini yitirdiğini görmekteyim. Partide millete hizmet edebilme ümitlerimin kaybolduğunu düşündüğüm için Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden üzülerek ayrılıyorum”.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Balıkesir MHP’den istifa

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x