Balıkesir Mahalle Ligi Finalleri Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında düzenlenen Mahalle Ligi Finalleri ödül töreni ile sona erdi.

Mahalle Ligi Turnuvasında Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve İl Müdürü Adem Özalp final heyecanına ortak oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; ‘Mahalle Ligi Finalleri’nde yarışacak tüm sporculara başarılar diliyorum’ dedi ve başlangıç vuruşunu yaptı. Atatürk Stadında gerçekleştirilen finallerde takımlar arası kıyasıya mücadeleler yaşandı.

Balıkesir’in 20 ilçesi ve 1130 mahallesinde, erkeklerde ve bayanlarda, büyük, genç, yıldız, küçük ve minik olmak üzere toplam 9 kategoride 2196 takımda 24 bin 156 çocuk ve genç toplam 1892 maç yaptı. Her mahallede yapılan maçlar sonucunda mahalle birincisi takımlar ilçe birincilikleri için mücadele etti. 180 ilçe birincisi takım il birinciliği için karşı karşıya geldi. Kendi kategorilerinde derece elde eden takımlar Final Müsabakalarının ardından kupalarına kavuştu.

Mahalle Ligi Turnuvası Ödül Töreni programında dereceye giren takımlara ödülleri takdim edildi. Gala Yaşam Merkezinde düzenlenen ödül töreninde finale kalan takımlar ödüllerini, il protokolünün elinden aldılar.

Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, “İlimizde güçlü takımların alt yapılarını oluşturmak ve enerjilerini sahalara bırakan çocuklar yetiştirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz Mahalle Ligi Turnuva Finallerinde Takım Ruhu, mücadele ve dostluk kazandı. Gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri adına bu örnek projemize katılan, dereceye giren takımlarımızı ve tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Turnuvanın gerçekleştirilmesinde emeği geçen, Balıkesir Valiliğimiz başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi, Kaymakamlıklar, İlçe Belediyeleri, Milli Eğitim İl ve İlçe Müdürlükleri, Muhtarlıklar, Okul Müdürleri, Beden Eğitimi öğretmenleri ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Balıkesir Mahalle Ligi Finalleri Yapıldı

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x