BALIKESİR İŞSİZLİĞİN EN DÜŞÜK OLDUĞU İLLERDEN | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİR İŞSİZLİĞİN EN DÜŞÜK OLDUĞU İLLERDEN

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) arasında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için İşbirliği Protokolü imzalandı. Girişimcilik eğitimi alarak KOSGEB hibelerinden yararlanmak isteyen girişimciler BALMEK’te verilecek kurslardan yararlanabilecek. Kurs protokolü Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve İŞKUR Balıkesir İl Müdürü Nazım Balcı’nın katıldığı tören ile imzalandı.

KURSLARDAN 200 KİŞİ FAYDALANABİLECEK

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın milli istihdam seferberliği çağrısı kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve  Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile çağrıya destek olacaklarını söyleyen Balcı, “200 kişiye girişimcilik eğitimi yapmayı planladık. 200 kişinin kendi işyerini kurması ardından yanlarına da işsiz vatandaşları alarak bir istihdam imkanı oluşturulmasını hedefliyoruz projemiz ile. Bu anlamda bu projeye destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BALIKESİR İŞSİZLİĞİN EN DÜŞÜK OLDUĞU İLLERDEN

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile yeni girişimcilere bu konuda eğitimler verilmesini hedeflediklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur şöyle konuştu: “Girişimciler bu kurs sonrası sertifikalarını aldıktan sonra KOSGEB’e müracaat ederek desteklerden faydalanabilecekler. Hükümetimizin ve çalışma Bakanlığımızın yapmış olduğu bir program. Bizde güzel bir hizmet için bu kurslarımızı açtık. Gerekli destekleri de kurumumuz ve Çalışma Bakanlığı veriyor. Balıkesir’de istihdamın arttırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Dün imzaları atmıştı ki Çamlık projesi hayata geçiyor. Çay Deresi, yeni devlet Hastanesi önündeki alışveriş merkezleri vs. bunlar hep istihdam meydana getirecek olan yatırımlar. Balıkesir işsizlik oranı açısından Türkiye’de en düşük illerden biri. İnsanımıza istihdam ve aş ve işte sağlayacağız. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Hükümetimize ve Sayın Balcı’ya teşekkür ediyoruz.

Konuşmaların ardından Başkan Uğur ve Balcı protokolü imzaladı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.