BALIKESİR İLİ STRATEJİK GÜRÜLTÜ HARİTALARI HAZIRLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR İLİ STRATEJİK GÜRÜLTÜ HARİTALARI HAZIRLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) ortak çalışması ile “Balıkesir İli Stratejik Gürültü Haritaları” hazırlanmış olup, bu kapsamda Balıkesir’in Gürültü Eylem Planlarının hazırlanmasına başlandı. Konu ile ilgili ilk toplantı Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mustafa Yılmaz’ın başkanlığında yapıldı.

Gürültü Eylem Planı çalışmaları ile Balıkesir’de mevcut yerleşim yerlerindeki gürültünün yoğunlaştığı sıcak noktalar belirlenerek bu alanlarda gürültü düzeyinin düşürülmesi ve gürültü ile ilgili sorunları çözmek amacıyla, teknik çözümler, planlamalar ve yaptırımlar tespit edilecek, böylelikle, vatandaşlarımızın gürültüden uzak, sakin ve huzurlu bir çevrede yaşaması sağlanmış olacaktır.

Gürültü Eylem Planı çalışmalarının açılış toplantısı, ilgili tüm kurumların katılımı ile 11.05.2018 tarihinde saat 11:00’de Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası 6. Kat Karesi Toplantı salonunda gerçekleştirilecektir.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.