BALIKESİR İÇİN DUR DURAK BİLMİYOR! | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BALIKESİR İÇİN DUR DURAK BİLMİYOR!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, yapımı devam eden bazı kamu yatırımlarında incelemelerde bulundu.

Bandırma ilçesinde bir dizi temaslarda bulunan Vali Yazıcı, Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Tarım ve Orman İl Müdürü Kurtuluş Candan’dan tamamlanan ve devam eden kamu yatırımları hakkında bilgiler aldı.

Bandırma’da yapımı devam eden ve bitme aşamasına gelen Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi, 32 derslikli Ahmet Obalı İlkokulu, Ahmet Baş Anaokulu (hayırsever Baştaş firması tarafından yapılıyor), Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Hayvan Barınma Mekânı, Anadolu Lisesi yapım işi inşaatlarını incelemeleri sırasında yatırımların son durumları hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Ersin Yazıcı, inşaatlardaki eksikliklerin en kısa zamanda tamamlanmasını istedi.

ÇALIŞMALAR SON HIZ DEVAM EDİYOR

Kamu yatırımlarını incelemelerinin ardından bir açıklama yapan Vali Yazıcı, “Bugün Bandırma ilçemizde yapımı devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceleyerek, toplumun ihtiyaç duyduğu bu çok önemli yatırımlarda varsa aksayan yönleri tamamlamaya çalışıyoruz. Balıkesir’in dört bir tarafında çok önemli kamu yatırımlarımız devam ediyor. Bunun için bu yatırımları yakından takip ettiğimiz gibi gerekli tüm çalışmaların hızla tamamlanması için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Amacımız bu eserleri bir an önce tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır.”dedi.

EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

İnşaatlarda kullanılan kaliteli malzemenin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bu okullarda eğitim görecek. Onların iyi bir ortamda eğitim almalarını sağlamak devlet olarak bizim görevimiz. Her yıl binlerce çocuğumuz yeni eğitime başlıyor. En büyük yatırımın insana yapıldığı ülkemizde, devletimiz eğitime büyük önem veriyor” diyerek eğitime verilen öneme dikkat çekti.

EĞİTİME YAPILAN KATKI HER ŞEYİN ÖNÜNDE

Balıkesir’de hayırsever vatandaşların eğitime katkısının devam ettiğini belirten Vali Yazıcı, “Çocuklarımız yararına yapılan her işbirliğinde, her projede, her çabada biz Balıkesirli hemşehrilerimizle samimi bir gayret gösteriyoruz. Okullarımızın yenilenmesi yönünde çalışmalarımız sürüyor. Eğitim öğretim sürecinde yaptığımız işbirliklerinin güzel ülkemizin geleceğine başarılı gençler kazandıracağı bilinciyle hareket ediyoruz. Ne zaman ihtiyacımız olursa hayırseverlerimiz hem bina yapımında hem de donanım konusunda olsun son derece büyük destek veriyorlar. Hayırseverlerimizin de desteği ile çocuklarımızın en iyi şartlarda yetişmeleri, geleceğimiz adına büyük önem taşıyor. Eğitime yapılan katkı her şeyin üstünde önemli ve anlamlıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimi için yapılan katkılar çok değerli.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.