BALIKESİR GENELİNDE OTOBÜSLE SEYEHAT YASAKLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR GENELİNDE OTOBÜSLE SEYEHAT YASAKLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Balıkesir il genelinde Valilik kararı ile bugün 17:00’dan itibaren otobüs ile ulaşım yasaklandı. Yasağın duyulmasının ardından bir çok vatandaş otobüs ile Bandırma dışına gitmek için terminale akın ederken bir çok otobüs firmasının yasak daha başlamadan seferlerine son verdiği öğrenildi.
Haber foto : Arşiv
İŞTE VALİLİKTEN YAPILAN O AÇIKLAMA
Şehirler Arası Otobüs Seyahat İzin Belgesi
Sevgili Balıkesirliler,
Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile her geçen gün vaka sayısı ve can kaybı artmaya devam etmektedir.
Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanlığımız, diğer Bakanlıklarımız ile Valiliğimizce sürekli tedbirler alınmakta ve alınan bu tedbirler siz değerli vatandaşlarımızla paylaşılmaktadır.
Bu salgının yayılmasının engellenmesinin en etkili yolu ise sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamaktır.
Bu kapsamda; virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak için şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs seferleri ile ilgili ek tedbirlerin alınması zaruriyeti oluşmuştur.
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 28.03.2020 tarihli Koronavirüs Tedbirleri/ Otobüs Seferleri konulu genelgesi gereği, Balıkesir Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulunca 28.03.2020 tarih ve 2020/11 sayılı kararı alınmış olup, ilgi genelgede belirtilen ek tedbirlere istinaden;
İller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlarımız, valilerin/kaymakamların koordinesinde oluşturulacak Seyahat İzin Kuruluna başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklardır. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde “Şehirler Arası Otobüs Seyahat İzin Belgesi” düzenleneceği belirtilmektedir.
Bu nedenle, Balıkesir il merkezinde zorunlu seyahat gerçekleştirecek vatandaşlarımız ile ilgili “Şehirler Arası Otobüs Seyahat İzin Belgesi” düzenlemek üzere, Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü trafikten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Gökmenoğlu başkanlığında ve koordinasyonunda; Büyükşehir Belediye Başkanlığı Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. Müdürü Atınç Akıncı, Altıeylül İlçe Emniyet Müdür Vekili Güven Türkmen, İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Arzu Koç, Polis Memuru Bahadır Yılmaz, Polis Memuru İsa Ceylan, Polis Memuru Atakan Şahin, Polis Memuru Tamer Duvarcı, İl Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Kıdemli Başçavuş İhsan Çınar, Ticaret Odası Meclis Üyesi Atalay Yıldıran tarafından “Seyahat İzin Kurulu” oluşturulmuştur.
Kurul, 28.03.2020 Cumartesi günü saat: 17.00 itibariyle Balıkesir Şehirler Arası Otobüs Terminalinde oluşturulacak büroda göreve başlayacaktır.
Not: Yukarıda belirtilen izin “Balıkesir Şehirler Arası Otobüs Terminali” için geçerlidir.
Diğer ilçeler de yukarıda belirtilen komisyonları kuracaklardır.
28.03.2020 tarihi saat 17.00’den itibaren  “Şehirler Arası Otobüs Seyahat İzin Belgesi” olmayanların seyahat etmelerine izin verilmeyecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Balıkesir Valiliği

Bir önceki yazımız olan RUSYA : "KORONA VİRÜSÜ TEDAVİ EDECEK İLACI GELİŞTİRDİK" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.