TATİL ZAMANI
foto-deniz1

BALIKESİR ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFLERİ TOPLANDI

Paylaş
 

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliğinin 2016 yılına ait Mali Genel Kurulu ortakların katılımı gerçekleştirildi.
Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliğinin 2016 yılına ait Mali Genel Kuruluna Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, MHP Balıkesir İl Başkanı N.Argun Atıcı, Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula ve BESOP Başkanı Fehmi Erdem ile Oda Başkanları ile Sivil Toplum Örgüt temsilcileri katıldı.
Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği, 2016 yılına ait mali genel kurulunu gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstaklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda kooperatifin 2016 yılındaki faaliyetleri anlatıldı. Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Erol Ayvaz; esnaf, sanatkar ve ortaklarına yüzde 50 hazine destekli kredi ihtiyaçlarını kooperatif olarak karşılaşamaya çalıştıklarını belirterek, “2016 yılında 84 ortak esnaflığı bırakmış, 2016 yılında da kooperatifimize 211 yeni ortak katılım ile ortak sayımız bin 871 kişiye ulaşmıştır. 2016 yılında 11 Milyon lira yeni plasman girişi oldu. 21 Milyon 55 bin lira sıfır faizli kredinin 389 ortağımıza gerçekleşmiş ve geri dönüşlerle birlikte 32 Milyon lira kredi esnaf ve sanatkarlara kullandırılmıştır” dedi.

Başkan Ayvaz, borçların yeniden yapılandırılması kapsamasında 72 ortağın bu yapılandırmadan 945 bin 166 lira ile faydalandığını ve 528 bin 31 lira faiz tutarının da ödenmediğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan KAFAOĞLU ESNAFI YALNIZ BIRAKMADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.