BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR'DEN ÇİFTÇİLERE MAKİNE | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE MAKİNE

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma desteği devam ediyor. Büyükşehir tarafından 15 ilçedeki Ziraat Odalarına taş toplama makinesi hibe edildi. Avlu Balıkesir’de düzenlenen sertifika teslim törenine Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’da katıldı. Makineler Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk ilçelerindeki Ziraat Odalarına hibe edildi.

BAŞKAN UĞUR: “ÇİFTÇİMİZE DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Uğur, taş toplama makinelerini 15 ilçenin Ziraat Odalarına dağıtacaklarını söyledi. Büyükşehir ile birlikte Kırsal Hizmetler Dairesi’nin çiftçilere yönelik destek ve çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Başkan Uğur, “Kırsal Hizmetler Dairemiz süt, tarım, arıcılık, hayvancılık gibi konularda desteklemelerde bulunuyor. Polen altlığı dağıtmıştık. Şimdi Kepsut ilçemizde ana arı üretiyoruz. Arıcılık yapanlara en az 1 ay kazandırmış oluyoruz. Süt soğutma tankları, polen altlıkları, tohum seleksiyon makinesi, sera örtüsü ve bugünde taş toplama makinelerini dağıtıyoruz. Çiftçimize, köylümüze desteklerimiz devam ediyor ve edecek” diye konuştu.

VALİ YAZICI’DAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Törende bir konuşmada Vali Ersin Yazıcı yaptı. Balıkesir’in Türkiye’yi doyuran il olarak tabir edildiğini hatırlatan Vali Yazıcı, “Balıkesir tarım alanında yoluna devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz varaolsun, sağolsun hepinizin huzurunda kendilerine teşekkür ediyorum. Her alanda destek veriyor. Bu şehrin gelişmesi, güzelleşmesi için, bu şehirde yaşayan insanların refah seviyesinin yükselmesi için bu tür katkılar yapılıyor. İnşallah biz Türkiye’yi doyuran il ifadesine uygun olarak tarımsal alandaki çeşitliliği ve üretimi arttırmaya devam edeceğiz. Balıkesir’in 81 il içerisindeki güzel konumunu korumasına katkı sağlayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Ziraat Odaları’nın başkanlarına Vali Yazıcı, Başkan Uğur ve ilçe belediye başkanlarının katılımı ile sertifikalar dağıtıldı. Törene ilçe belediye başkanları, oda başkanları, yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve daire başkanları katıldı. Sertifikaların dağıtılması ardından Başkan Uğur, oda başkan ve yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.