Balıkesir bir büyük aile oluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ‘önce insan’ düsturuyla yürüttüğü sosyal belediyecilik faaliyetlerinden, Balıkesir’de kamu yararına hizmet üreten kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerini bütüncül bir yaklaşımla, Balıkesir halkının ayağına götürmeyi hedefleyen, “Balıkesir bir BüyükAile oluyor” projesiyle, 7’den 70’e bütün vatandaşlarının yaşadıkları şehre olan aidiyet hissini, insan fıtratına uygun olarak oluşturmayı hedefliyor.
Balıkesir’de, bütün proje paydaşlarıyla el ele vererek, bütüncül bir yaklaşımla, uzun soluklu ve koordineli bir hizmet atağı başlatmayı, şehrin en ücra köşelerine kadar, nokta nokta dolaşarak, ulaşılmadık yer, dokunulmadık insan bırakmamayı hedefleyen, Balıkesir bir “BüyükAile” oluyor projesi, Türkiye’de bu konuda bir ilk olma özelliğini taşıyor.
İletişim Stratejileri Uzmanı Cevdet Tellioğlu’nun öncülüğünde yürütülen proje kapsamında; ulaşılan her mahallede, bütün proje paydaşlarıyla birlikte, ücretsiz sağlık taramaları ve halk sağlığının korunmasına ilişkin, bilgilendirici faaliyetler, periyodik eğitimler, kültürel etkinlikler, film gösterimleri, tiyatrolar, eğlenceli yarışmalar, ziyaretler, tatbikatlar, afetlerden korunma yöntemleri, canlandırmalar, atölye çalışmaları, sosyal doku araştırmaları, ev ziyaretleri, ihtiyaç sahiplerine ulaşma etkinlikleri vb. birçok faaliyet yürütülecek. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından koordinasyonu sağlanan “Balıkesir bir BüyükAile oluyor” projesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, İl Müftülüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Göç İdaresi İl Müdürlüğü, Balıkesir SGK İl Müdürlüğü, Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, TÜİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Türk Kızılay Derneği Balıkesir Şubesi, Meteroloji Bölge Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlar, mülki amirlikler ile birlikte yürütülüyor.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, böylesi kapsamlı bir proje ile Türkiye’de bir ilke imza atmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, bu çapta bir projenin Balıkesir’de başlamış olmasının şehrin geleceği açısından çok önemli olduğunu ve tüm şehirlerimize, güzel, etkin, sürdürülebilir, her noktası ile halka dönük bir örnek olacağını belirtti.
Başkan Uğur; “Biz şunun bilincindeyiz; yol, kavşak ve altyapı çalışmalarımız biraz gecikebilir, bu gecikmeyi telafi edebiliriz. Ancak insanı ihmal edemeyiz, insanı ihmal etmenin telafisi mümkün değil. Biz Şeyh Edebali Hazretleri’nin Osman Gazi’ye vasiyetinde ifade ettiği gibi, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyen bir anlayışı, şehrimizde hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Bizler ilk göreve geldiğimizde demiştik ki; Bu şehir bize emanet ve emanetimiz olan bu şehrin imarı, inşası ve bu şehirde yaşayanların ihyası için var gücümüzle çalışacağız. Balıkesir’in en ücra köşelerine varıncaya kadar ulaşacağız. En ücra köşedeki vatandaşların bile problemleri ile ilgilenecek ve çözüme ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız. 17 Aralık 2015 tarihi itibarı ile Kepsut’tan başlayarak hayata geçireceğimiz, Balıkesir bir “BüyükAile” oluyor projemizle, şehrin sınırları içerisinde yaşayan bütün vatandaşlarımıza ulaşmayı, dokunmayı, hemşehrilerimizin yaşadıkları şehre olan aidiyet hissini, insan fıtratına uygun olarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Balıkesir’le ilgili hizmetlerimizi tasarlarken, uygularken şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte, paylaşarak, danışarak katılmalarını sağlayarak, halkımız ile birlikte, hizmet üretmeyi önceliyoruz. Bir “BüyükAile” olabilmenin temel adım, şehirde yaşayan, bütün insanlara yönelik, eğitim, farkındalık ve uygulama seferberliği oluşturarak, devlet ile halkı buluşturmak ve devleti hizmet anlamında halkın ayağına götürmektir. Devletin tüm imkanlarını halka hem bilgi hem işlem olarak ulaştırmaya gayret etmektir. Şehrin bütün paydaşları biraraya gelerek, elele vererek bunu başardı” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu projenin sahadaki ilk uygulaması olan ve 17 Aralık Perşembe günü başlayacak Kepsut’taki etkinliklere tüm Balıkesirlileri davet etti.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Ceviz fidanı satışları Bandırma'da arttı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Balıkesir bir büyük aile oluyor

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x