foto-deniz1

BALIKESİR AVLU’YA SALINAN BALIKLAR MİLYONLARCA YAVRU ÇIKARDI

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un vizyon projeleri arasında yer alan Çay Deresi Rekreasyon Alanı’nı olan Avlu Balıkesir’de bulunan 850 metre uzunluğundaki dev havuza salınan balıklar gölete milyonlarca yavru bıraktı. Balıklar çoğalarak, kamuoyunda balıkların öldüğü, burada balık yaşamayacağı şeklinde algılar oluşturmaya çalışanlara ise en anlamlı cevabı verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un vizyon projeleri arasında yer alan Çay Deresi Rekreasyon Alanı’nı olan Avlu Balıkesir’de bulunan 850 metre uzunluğundaki dev havuza salınan balıklar gölete milyonlarca yavru bıraktı. Başkan Uğur’unda katılımıyla Avlu Balıkesir’deki gölete 200’ü anaç 400 balık bırakılmıştı. Bırakılan balıkların saldıkları yumurtalardan çıkan milyonlarca balık yavrusu ile gölette renk cümbüşü yarattı. Balıklar çoğalarak, kamuoyunda balıkların öldüğü, burada balık yaşamayacağı şeklinde algılar oluşturmaya çalışanlara ise en anlamlı cevabı verdi.

Avlu Balıkesir havuzunun balıklandırma çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışan Balıkesir Amatör Sportif Oltacılar Derneği yöneticilerine göre de gelecekte Avlu Balıkesir havuzu, Balıklı Göl ile yarışacak. Çay Deresi’ndeki balıklara yem atan amatör balıkçılar ise yapılan çalışmadan memnun. Büyükşehir Belediyesi’nin balıklandırma çalışmaları sayesinde Balıkesir’deki amatör olta balıkçılığının yaygınlaşacağını ifade eden dernek kurucu yönetim kurulu üyesi Mehmet Ünal, Avlu’da yapay havuzun balıkların yaşaması için uygun olduğunu söyledi.

AVLU HAVUZU BALIKLI GÖL GİBİ OLACAK

850 metre uzunluğundaki gölette sürekli su akışı olduğunu belirten Ünal, “Buradaki sazanların bıraktığı yumurtalardan milyonlarca yavru çıktı. Bunun anlamı balıkların buraya uyum sağladığıdır. Burası böyle giderse Balıklı Göl gibi olacak. Burada balık tutma olayı yakala-bırak yapılacak. Sportif amaçlı olarak olta balıkçılığı yapacağız. Bir sazan 500-600 bin adete balık yumurtası bırakır. Buraya salınan balıkların yarısının anaç olduğunu düşünürsek şuan gölette milyonlarca balık

Kaynak: TV100

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma esen-tip yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.