"BALIKESİR ADETA BİR AÇIK HAVA MÜZESİ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“BALIKESİR ADETA BİR AÇIK HAVA MÜZESİ”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, 41. Turizm Haftası’nın kutlama etkinliklerine katıldı.
Toplumda turizm konusunda farkındalığı artırmak, turizm bilincini oluşturmak, halkın turizm hareketlerine etkin katılımını sağlamak ve iç turizmi canlandırmak amacıyla her yıl ülke genelinde 15- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, İlimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Burhaniye Dutluca Mahallesinde yapılan programa Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Havran Kaymakamı Ahmet Türköz, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Çaltı, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, turizm sektörünün temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Etkinlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Vali Ersin Yazıcı yaptıkları konuşmalar ile Balıkesir ve özelde Burhaniye’nin tarihi ve turistik öneminden bahsettiler.
Programda bir konuşma yapan Vali Yazıcı, dünyada iletişim ve ulaşımın gelişmesiyle turizmin son derece önemli bir sektör haline geldiğini söyledi.

BALIKESİR ADETA BİR AÇIK HAVA MÜZESİ
Balıkesir’in ticaret, sanayi ve tarım kenti olmasının yanında, turizm alanında da önemli zenginliklere sahip olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Balıkesir binlerce yıllık medeniyetlere beşiklik etmiş bir kent. Adeta bir Açıkhava müzesi. Doğa’nın oldukça cömert davrandığı, yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını barındıran Balıkesir, adeta cennetten bir köşe. İlimiz, verimli toprakları, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri yönünden zengin bir yapıya sahiptir. Bu il kalıcı ya da geçici olarak gelen herkese kucak açmıştır. Gelenleri en büyük zenginlik unsuru olarak görmüştür. Yemyeşil doğası, ‘Türkiye’yi Doyuran İl’ misafirlerine hoş geldin demesini bilir.” dedi.

BALIKESİR HER MEVSİM BİR BAŞKA GÜZELLİK SERGİLER
İlimiz turizminin her bir çeşidinin ayrı ayrı ilgi ve alakayla daha da ileri bir noktaya geleceğini vurgulayan Vali Yazıcı, “Balıkesir’in görülmeye değer muhteşem şelaleleri, yeşilin farklı tonlarını sunan Kaz Dağları ve her biri saklı birer hazine olan ormanları, keşfetmek ve unutulmaz bir deneyim yaşatmak için hazır! Balıkesir her mevsim bir başka güzellik sergiler. Kışın beyaz örtülere bürünen doğa, baharda ve yazda çiçeklerle donanır. Kültürel birikimi ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan Balıkesir her mevsim görülmeye değer… Farklı bitkileri ile gastronomi meraklıları için de heyecan verici bir destinasyondur. Deniz ve güneşin muhteşem dansından biraz uzaklaşmak isterseniz, Balıkesir, kitap olup tüm güzelliklerini anlatmaya hazır. Bizim için bu güzide şehrin; bereketini ortaya koyduğu tarihî ve kültürel değerleri ön plana çıkarmak, turizmle ilgili hedeflerimizin başında yer almaktadır. Turizm açısından şehrimizin; doğa turizmi, kültür ve tarih turizmi ile termal turizm alanlarında önemli potansiyele sahip olduğunu görüyoruz. Ancak daha fazla ziyaretçi gelmesi ve konaklamaların artırılması ile yan sektörlerin turizmden daha fazla gelir elde etmesi konusunda alacak çok mesafemiz var. Üzerinde yaşadığımız bu hazinenin bir kere daha farkına varmak, bu hazineye hak ettiği değeri vermek ve bu değeri turizm aracılığıyla Dünyayla paylaşmak için tüm Balıkesir sevdalılarını, ilde faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütlerimizi turizme katkıda bulunmaya ve bu şehir için çalışmaya davet ediyorum. Sözlerime burada son verirken daha fazla turisti Balıkesir’de görmek temennisiyle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.