BAKANLAR KURULUNDAN HOLLANDA'YA YAPTIRIM! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BAKANLAR KURULUNDAN HOLLANDA’YA YAPTIRIM!

Paylaş
 

Hollanda ile yaşanan krizin ardından Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında saat 19:45’te toplanan Bakanlar Kurulu, sona erdi. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, toplantının ardından Hollanda’ya yönelik uygulanacak yaptırımları açıkladı.“Hollanda’ya karşı alacağımız tedbirlerin ağırlığını siyasi tedbirler oluşturuyor” ifadelerini kullanan Kurtulmuş, Hollandalı diplomatik misyonlara yönelik uçuş izinlerinin iptal edildiğini ve izindeki Hollanda Büyükelçisi’nin Türkiye’ye kabul edilmeyeceğini duyurdu.

HOLLANDA’YA KARŞI ALINAN TEDBİRLER

1- HOLLANDA BÜYÜKELÇİSİNİN TÜRKİYE’YE DÖNMESİ YASAK

İzinli olarak yurtdışında bulunan Hollanda Büyükelçisi’nin bizim söylediğimiz hususlar yerine getirilene kadar Türkiye’ye dönmesinin yasaklanmasına kararlaştırıldı.

2-HOLLANDA RESMİ ZİYARETLERİ ENGELLENECEK

Hollanda yaptıklarını telafi edene kadar üst düzey ilişkilerin askıya alınması kararlaştırıldı. Resmi ziyaretler için Türkiye’ye gelecek diplomatların gelmesi engellenecektir.

3-HOLLANDA’DAN DİPLOMATİK UÇUŞLAR YASAK

Türkiye, Hollanda’nın yaptıklarını telafi edene kadar diplomatik uçuşlara izin vermeyecek. Hollandalı vatandaşları ilgilendiren bir husus değil bu. Türkiye’ye gelecek veya Türkiye hava sahasını kullanacak diplomatları ilgilendiriyor.

4 HOLLANDA PARLAMENTOSU DOSTLUĞ GRUBU LAĞVEDİLECEK

Ayrıca TBMM ile Hollanda parlamentosu arasındaki dostluk grubunun Türkiye kısmının lahvedilmesinin TBMM’ye tavsiye edilmesi kararı alındı.”

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Yönelik E-ticaret Sitesi Miss Ageless Açıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.