BAKAN AHMET EŞREF FAKIBABA BALIKESİR'DEYDİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BAKAN AHMET EŞREF FAKIBABA BALIKESİR’DEYDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çeşitli açılışlara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Balıkesir’e geldi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çeşitli açılış ve ziyaretler için geldiği Balıkesir’de ilk olarak Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde yapımı tamamlanan Biyoteknoloji Merkezi açılışına katıldı.

TARIM VE HAYVANCILIKTA LİDER ÜLKE

Açılışta konuşan Bakan Fakıbaba, kadın üreticilerin hayvancılıkta başarılı olduğunu belirtti ve bunun devam etmesini diledi. Bakan Fakıbaba, Türkiye’nin tarım ve hayvancılık konusunda 3 yıl içerisinde lider bir ülke haline geleceğini söyledi. Açılışın ardından genetik, hayvan besleme, su ürünleri, biyokimya gibi alanlarda çalışmaların yapılacağı Biyoteknoloji Merkezi’ni gezen Bakan Fakıbaba, burada kurs gören kadınlara karanfil vererek, merkezin laboratuvarlarını inceledi.

BALIKESİR, HAYVANCILIK VE TARIM İLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ BİR MERKEZ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Vali Ersin Yazıcı daha sonra Bigadiç ilçesinde Et ve Süt Festivali’ne katıldı. Stantları gezen ve Anneler Günü dolayısıyla kadınlara çiçek veren Bakan Fakıbaba, yöresel yemekleri tattı.

Balıkesir’in önemli bir kültür ve turizm kenti olması yanında gıda, tarım ve hayvancılıkta da önemli bir şehir olduğuna dikkati çeken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Gıda, tarım ve hayvancılıkla uğraşan esnaf kardeşlerim Türkiye’nin en fazla onurlu, en fazla da istikrarlı para kazanma fırsatına sahip olacak kardeşlerimiz olacaklardır. Kadın kardeşlerimiz ve genç kardeşlerimiz de köylerde tarıma önem verdiklerinde, ürettiklerinde siz Türkiye’yi görün. Türkiye uçacak Allah’ın izniyle. Sizlerin sayesinde uçacak. Balıkesir, hayvancılık ve tarım ile ilgili çok önemli bir merkez. Zaten hep diyorum tarım, gıda ve hayvancılık ile kimsenin kuşkusu olmasın. Sadece bu bölgenin değil dünyanın önemli gıda tarım ve hayvancılık ülkesi olacağız. Bu konuda önemli projelerimiz var.”dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.