BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDE DİPLOMA TÖRENİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE DİPLOMA TÖRENİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bahçeşehir Koleji’nde gerçekleşen 2016-2017 mezunları, yapılan görkemli diploma töreniyle okullarına veda etti. Ülkemizin yarınlarında söz sahibi olacak çağdaş Atatürk gençleri aldıkları sağlam eğitimin güveniyle bundan sonra ki yaşamlarına merhaba demiş oldular.

Velilerin yoğun ilgi gösterdiği diploma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 8. ve 12.sınıf öğrencilerinin tören alanına girmesinin ardından Bahçeşehir Okul Müdürü Mebrike Balvar açılış konuşmasını yaptı.

Bütün umudum gençliktedir
Bütün kalbimle inanıyor ve hepinizi kutluyorum diyerek konuşmasına başlayan Balvar;” Sevgili gençler, okula ilk başladığınız günden bugüne değin bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizlerin gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki sizler de umutlarımızı ve güvenimizi boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyor ve hepinizi kutluyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.
Öğrencilerin bayrak ve flama devir tesliminin sonrasında Bahçeşehir Kolejini birincilik ile bitiren Yulet Alara Gürcanlı, ikincilik ile bitiren İlker Devir ve üçüncülük ile bitiren Yaren Yedigün’ e plaketleri Okul Müdürü Mebrike Balvar ve Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Yavuz Demiralay’ın elinden aldılar. TEOG sonuçları açıklanmadığı için, 8. Sınıflarda okulu derece ile bitiren öğrencilerin isimleri açıklanmadı.
Öğrenci, öğretmen ve velilerin duygulu anlar yaşadıkları Mezuniyet töreni, öğrencilerin keplerini coşkulu bir şekilde havaya fırlatmalarıyla sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.