BAÇEM KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BAÇEM KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM), Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BALMEK), ve Burhaniye Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen“Uygulamalı ve Sertifikalı Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu” Burhaniye İlçesindeki Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde tamamlandı.

Dün Burhaniye’de gerçekleştirilen sertifika törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dinçer Orkan, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mekin Tüzün ve kursiyerler katıldı.

Kursa 19 farklı ilden farklı meslek gruplarına sahip (eczacı, doktor, biyolog, veteriner hekim)120 kursiyer başvurdu. İki grup halinde 9 gün süren Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği kursu alanlarında uzman Ziraat Mühendisleri ve Uzman Biyologlar tarafından arazide uygulamalı olarak kurs verildi. Verilen eğitimler tarlada tohum ekiminden ürünün son hasadına kadar en ince ayrıntısına kadar kursiyerlere anlatıldı. 9 gün sonunda dün verilen sertifikalar sayesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Milli Emlak arazileri üzerinde proje sundukları takdirde faydalanabilecekler. Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genç Çiftçi projesinden de yararlanabilecekler.

Öte yandan sertifika töreninin ardından protokol üyeleri ve kursiyerler Kaz Dağları’nda doğa gezisi yaparak doğada incelemelerde bulundular.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.