AZİZ YILDIRIM İÇİN KARAR ÇIKTI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AZİZ YILDIRIM İÇİN KARAR ÇIKTI

Paylaş
 

Savcılığın kararına göre; kulüp başkanına tokat atan Aziz Yıldırım, maçlara ve antrenmanlara giremeyecek.

Aziz Yıldırım ile Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör arasındaki gerginlik Aziz Yıldırım’a pahalıya patladı.

MAÇLARA GİREMEYECEK
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Eyigüngör’e tokat atan Yıldırım için ‘seyirden yasaklama tedbiri’ uygulanmasına karar verdi.

Savcılık tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda, “7 Mayıs 2017 günü Fenerbahçe-Yakındoğu Üniversitesi maçında şüpheli Aziz Yıldırım’ın, müşteki Mehmet Işık Eyigüngör’e yönelik kasten yaralama eyleminin, 6222 sayılı yasanın 17. maddesine aykırılık oluşturduğundan, aynı yasanın 18/3. maddesi gereği şüpheli hakkında Spor Müsabakalarını Seyirden Yasaklama tedbiri uygulanması gerektiğine karar verilmiştir” ifadesi kullanıldı.

ANTRENMANLARA GİRİŞ DE YASAK
Cumhuriyet Savcısı Ramazan Öksüz imzasıyla başlayan yasak kapsamında Aziz Yıldırım, tedbir süresince hiçbir spor müsabakasını izleyemeyeceği gibi, antrenmanları bile takip edemeyecek.

BAŞKANLIK TEHLİKEDE
Yıldırım ceza alır, seyirden yasaklama güvenlik tedbirine dönüşürse bu süre içerisinde kulüpte yöneticilik ve başkanlık da yapamayacak.

Soruşturma sürecinde savcılık, kovuşturma (dava) sürecinde ise mahkeme bu yasağın kaldırılmasına karar verebiliyor. Kovuşturmaya yer olmamasına karar verildiği durumda da yasak derhal kaldırılacak.

Bir önceki yazımız olan İSVEÇLİ BAKAN AVRUPA KOMİSYONU'NA TEPKİ GÖSTERDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.