AYVALIK’TA YAKALANAN 42 GÖÇMEN İSTANBUL’A GÖNDERİLDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek isterken Sahil Güvenlik botları tarafından denizden kurtarılan 113 kaçak göçmenden serbest dolaşım hakkı bulunan 42 göçmen İstanbul’a gönderildi.

Sahil Güvenlik botları tarafından denizin ortasından kurtarılarak Ayvalık ilçesine getirilen 113 göçmenden Göç İdaresi’nden serbest dolaşım hakkı bulunan 33 Afgan, 2 Irak ve 7 Suriyeli göçmen, otobüslerle İstanbul’a gönderildi. Göçmenler otobüse binerken firma yetkilileri yanlarındaki can yeleklerini almak istemeyince küçük çaplı bir kriz yaşandı. Göçmenler ile firma yetkilileri arasında yapılan uzun pazarlıklara rağmen can yelekleri otobüslere alınmadı. Çaresiz can yeleklerini bir çuval içinde firma yetkililerine teslim eden göçmenler, daha sonra otobüse bindi. 42 göçmenin arasında yaşlı kadınlar ve küçük çocukların da bulunduğu gözlendi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü Okul Kantinlerini Denetledi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

AYVALIK’TA YAKALANAN 42 GÖÇMEN İSTANBUL’A GÖNDERİLDİ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x