AYVALIKLI DÖVÜŞÇÜ GENÇ KIZIN DEV BAŞARISI

featured
Ayvalık ilçesinde yaşayan sporcu Elif Beyza Aksoy (17), karma dövüş sanatları olarak adlandırılan Mixed Martial Arts'a (MMA) katılmaya hak kazandı. (Suat Salgın - Anadolu Ajansı)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“ŞAMPİYONLAR KÜÇÜK SALONLARDAN DA ÇIKAR”

İngilizce ismi, Mixed Martial Arts olan ve Türkiye’de MMA olarak anılan Karma Dövüş Sanatları kategorisinde Ayvalıklı 17 yaşındaki genç sporcu; dünyanın en profesyonel dövüş organizasyonu olarak kabul edilen UFC’ye katılmaya hak kazandı.

Türkiye’de genç kızlar kategorisinde sadece Bursa ve Ayvalık’tan iki sporcunun çağrıldığı organizasyona katılma başarısını elde eden Küçükköy spor Kick box Takımı sporcusu Elif Beyza Aksoy ise böylesi prestijli bir şampiyonaya katılacağı için son derece memnun.
Kick Box sporuna geçtiğimiz yıl başlayan ve sadece bir yıl gibi kısa bir zaman içerisinde Antrenörü Tuncay Talay ile birlikte bu alanda rekor sayılacak bir başarıya imza atması ise Küçükköy Spor camiası tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.
‘3 Ekim’de Ankara’da özel olarak seçilen ve sadece 301 kişinin izleyebileceği ‘301 Fight Night Gecesi’ne katılmak için hazırlıklarını Küçükköy Spor Kick Box Tesislerinde sürdüren genç sporcu son derece hırslı görünüyor.
Çalışmalarını Antrenörü Tuncay Talay ve yardımcısı Orhan Özdemir’in nezaretinde sürdüren Elif Beyza Aksoy, MMA’de ilk kez bir profesyonel maça kendisi gibi amatör bir sporcunun çıkacağını ifade ederek, “Bu maç için çok heyecanlıyım. Başta kendim olmak üzere, çalışmalarımıza ve hocalarıma güveniyorum” dedi.
Şampiyonların küçük salonlardan ya da küçük ilçelerden de çıkabilmesinin mümkün olduğuna işaret eden genç sporcu, “Bence şampiyonluk için en önemli şey sıkı ve çok çalışmak bunun içinde yerin öneminin olmadığını düşünüyorum. Hedefim MMA’nın en üst seviyesi olarak nitelendirilen UFC’de dövüşmek ve dünyanın en iyi kadın dövüşçüsü olabilmek. Ülkemi de en iyi şekilde yurt içi ve yurt dışı şampiyonalarda temsil edebilmektir” diye konuştu.
Genç sporcu Elif Beyza Aksoy’un antrenörü Küçükköy Spor Kick Box Takımı antrenörü ve Balıkesir MMA Temsilcisi Tuncay Talay ise sadece bir yıl gibi kısa sürede Elif Beyza Aksoy’un bu sporda zirveye tırmanmasından son derece memnun.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

AYVALIKLI DÖVÜŞÇÜ GENÇ KIZIN DEV BAŞARISI

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x