AYVALIKLI DÖVÜŞÇÜ GENÇ KIZIN DEV BAŞARISI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AYVALIKLI DÖVÜŞÇÜ GENÇ KIZIN DEV BAŞARISI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

“ŞAMPİYONLAR KÜÇÜK SALONLARDAN DA ÇIKAR”

İngilizce ismi, Mixed Martial Arts olan ve Türkiye’de MMA olarak anılan Karma Dövüş Sanatları kategorisinde Ayvalıklı 17 yaşındaki genç sporcu; dünyanın en profesyonel dövüş organizasyonu olarak kabul edilen UFC’ye katılmaya hak kazandı.

Türkiye’de genç kızlar kategorisinde sadece Bursa ve Ayvalık’tan iki sporcunun çağrıldığı organizasyona katılma başarısını elde eden Küçükköy spor Kick box Takımı sporcusu Elif Beyza Aksoy ise böylesi prestijli bir şampiyonaya katılacağı için son derece memnun.
Kick Box sporuna geçtiğimiz yıl başlayan ve sadece bir yıl gibi kısa bir zaman içerisinde Antrenörü Tuncay Talay ile birlikte bu alanda rekor sayılacak bir başarıya imza atması ise Küçükköy Spor camiası tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.
‘3 Ekim’de Ankara’da özel olarak seçilen ve sadece 301 kişinin izleyebileceği ‘301 Fight Night Gecesi’ne katılmak için hazırlıklarını Küçükköy Spor Kick Box Tesislerinde sürdüren genç sporcu son derece hırslı görünüyor.
Çalışmalarını Antrenörü Tuncay Talay ve yardımcısı Orhan Özdemir’in nezaretinde sürdüren Elif Beyza Aksoy, MMA’de ilk kez bir profesyonel maça kendisi gibi amatör bir sporcunun çıkacağını ifade ederek, “Bu maç için çok heyecanlıyım. Başta kendim olmak üzere, çalışmalarımıza ve hocalarıma güveniyorum” dedi.
Şampiyonların küçük salonlardan ya da küçük ilçelerden de çıkabilmesinin mümkün olduğuna işaret eden genç sporcu, “Bence şampiyonluk için en önemli şey sıkı ve çok çalışmak bunun içinde yerin öneminin olmadığını düşünüyorum. Hedefim MMA’nın en üst seviyesi olarak nitelendirilen UFC’de dövüşmek ve dünyanın en iyi kadın dövüşçüsü olabilmek. Ülkemi de en iyi şekilde yurt içi ve yurt dışı şampiyonalarda temsil edebilmektir” diye konuştu.
Genç sporcu Elif Beyza Aksoy’un antrenörü Küçükköy Spor Kick Box Takımı antrenörü ve Balıkesir MMA Temsilcisi Tuncay Talay ise sadece bir yıl gibi kısa sürede Elif Beyza Aksoy’un bu sporda zirveye tırmanmasından son derece memnun.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.