AYVALIK'IN SU SIKINTISI BİTİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AYVALIK’IN SU SIKINTISI BİTİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ayvalık dünyaca ünlü turizm merkezi Sarımsaklı’da son yıllarda had safhada yaşanılan susuzluk sorununun, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİtarafından yapılan çalışma sonucunda tarihe karışacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Ayvalık İlçe Bakanı Hakan Kayaalp, Ayvalık’ın turizm alanındaki yüz akı konumunda bulunan Küçükköy Mahallesi’nin plajlarıyla ünlü Sarımsaklı mevkiinde bölge halkının susuzluk konusundaki sıkıntılarına çare bulmak için BASKİ ekiplerinin geceli-gündüzlü çalışmalarının sonuna gelindiği kaydetti.

BASKİ bünyesindeki Altınova Su Terfi Merkezi’nden Sarımsaklı Ana SU Deposu’na kadar uzanan 12 kilometrelik alanda ana boru döşeme ihalesinin Buğra İnşaat AŞ. firmasına 7 milyon 816 bin 546 liraya ihale edildiğini vurgulayan Başkan Kayaalp, “İhalenin hemen ardından, firma bünyesindeki ekipler ana boru hattı döşeme çalışmalarına başladılar. Şubat ayı sonuna kadar tamamlanması beklenilen bu çalışmaların ardından Küçükköy Mahallemiz ile Sarımsaklı’ya saniyede 200 litre su basılacaktır. Eğer mevcut su deposu yeterli gelmeyecek olursa da hemen yeni bir 10 bin tonluk su deposu inşaatına başlanacak ve Allah nasip ederse bundan böyle bölgede su sıkıntısı yaşanmayacaktır” diye konuştu. Öte yandan ihaleyi yürüten inşaat firması yetkilisi İnşaat Mühendisi Niyazi Kurt ise, Altınova SU Terfi Merkezi ileSarımsaklı arasında başlattıkları ana su boru hattı döşeme çalışmalarının hızla sürdüğünü vurgulayarak, herhangi bir aksilik olmazsa üstlendikleri işi öngörülen tarihten önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.