Ayvalık Adalet Sarayında Bomba Paniği | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Ayvalık Adalet Sarayında Bomba Paniği

Paylaş
 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Adliye Sarayı’nda bomba paniği yaşandı.
Olay, Ayvalık ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çok kısa sürede adliye binasına ulaştı. Cumhuriyet Başsavcısı ve savcıların yanı sıra adliye çalışanlarının öğle yemeğine çıktığı saatlerde alınan ihbarı değerlendiren polis ekiplerinin adliye binasına adeta seferber oldukları gözlendi.
Adliye binasında öğle yemeği molası sırasında bulunan tüm personelin bahçeye çıkarılarak bina içerisinde kapsamlı bir arama çalışması yapıldı. Adliye binasının bahçesinin polis barikatıyla çevrilmesi dikkatlerden kaçmazken, ekipler binanın tuvaletleri, ardiye depoları başta olmak üzere dört bir yanında arama yaptı. Binanın bahçesindeki park halindeki araçların da didik didik edilerek arandığı çalışmaların ardından yapılan ihbarın asılsız çıktığı anlaşıldı.
Yaklaşık bir saat süren arama çalışmaları sırasında adliye personeli ve adli işleri için binaya giden vatandaşların endişeli anlar yaşadıklarını ifade etmesi ise dikkatlerden kaçmadı.
Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, terör olayları nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Ayvalık’ta da güvenlik güçlerinin en ufak bir ihbarda bile vatandaşların güvenliğini sağlayabilmek adına teyakkuzda olduğunu vurgulayarak, “İhbarı alır almaz hemen binaya intikal eden polis ekiplerimiz yaptıkları arama çalışmalarında Allah’a çok şükür herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadı. İlçemizde terör olaylarının yaşanmaması için ekiplerimiz her ihbarı değerlendirerek sıkı kontrollerini sürdürmektedir” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.