"AYDEDE" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

“AYDEDE”

Paylaş
 

Bandırma Sinema Amatörleri Derneği (SAMDER) ve Bandırma Belediyesi iş birliği ile düzenlenen bağımsız filmler gösterimlerinin Aralık ayı etkinliği olan ‘Aydede’ filmi 21 Aralık akşamı Bandırmalı sinemaseverlerle buluşacak. Etkinliğe filmin yönetmeni Abdurrahman Öner katılacak.

Kültür ve sanatın kenti olan Bandırma’mızın etkinliklerinden biri olan film gösterimleri aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde yürüttüğümüz çalışmaların da bir sonucudur. Yaşayan Şehir Bandırma’mızın sosyal yaşamına katkı sunmak adına Bandırma Sinema Amatörleri Derneği (SAMDER) ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz bağımsız filmler gösterimi etkinliği çerçevesinde bu ay sinemaseverleri yönetmen Abdurrahman Öner’in “Aydede” filmiyle buluşturuyoruz.

“Aydede” filmi 21 Aralık akşamı Bandırmalı sinemaseverler ile Barış Manço Kültür Merkezimizde buluşacak. Bağımsız Filimler Gösterimi Etkinliğine filmin yönetmeni Abdurrahman Öner de katılacak. Film gösteriminin ardından sinemaseverlerin sorularını yanıtlayacak.

Kentimizin STK’ları arasında bulunan SAMDER, Belediyemiz ile işbirliği içerisinde üç yıldır her ay bir bağımsız filmi ve filmin yönetmenlerini  Bandırmalı sinemaseverler ile buluşturuyor.

Aydede filmi Bandırma Özel Gösterimi ve Yönetmen Abdurrahman Öner söyleşisi’ etkinliğinin ücretsiz davetiyeleri Barış Manço Kültür Merkezinden temin edilebilir.

Film Hakkında

Aydede, Ay’a gittiğini zannettiği dedesinin yanına gitmenin yolunu arayan küçük bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Bekir küçük yaşta babasının kaybeden bir çocuktur. Bekir’in annesi Rabia, babası İlyas ile birlikte tuhafiye dükkanını işleterek oğluna bakmaya çalışır. Fakat İlyas’ın ölümü herkesin hayatını derinden etkiler. Bekir’e üzülmemesi için dedesinin Ay’a gidip Aydede olduğu söylenir. Artık Bekir’in tek amacı vardır; o da filmlerde gördüğü gibi bisikletini alıp dedesinin yanına Ay’a gitmek. Babasının ölümü üzerinde maddi zorluk çekmeye başlayan Rabia ve ailenin diğer üyeleri arasında miras kavgası başlar. Ablası ile aralarında miras kurası çeken Rabia evi ve tuhafiye dükkanının kaybedince büyük bir çıkmaza girer. Kendisine ve oğluna bakmak için çare arayan Rabia, tüm bu sıkıntıların yanı sıra bir de platonik aşkı ile uğraşır.

Yönetmen koltuğunda Abdurrahman Öner’in oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Ezgi Mola, Bilal Zeynel Çelik, Mehmet Özgür, Reha Özcan, Banu Fotocan, Ayşenil Şamlıoğlu, Nazan Kesal, Nalan Kuruçim, Emirhan Ateş gibi isimler yer alıyor. Senaryosunda yönetmen Öner’in imzasının bulunduğu dram türündeki filmin görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz üstleniyor.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.