foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

AYÇİÇEK HASADI BAŞLADI

ticaret borsası
Paylaş
 

2017 hasat sezonunun ilk ayçiçeği, borsanın elektronik satış salonunda satıldı

İlk ürün ayçiçeğini Eskiziraatlı Mahallesi’nden Ekrem aydoğan adlı üretici getirdi. Yapılan ihale ile ürünün 50 kiloluk kısmını sembolik bedelle 15,00 liradan Ahmet Toygun Adlı üyemiz satın aldı.
Toplamda 2 ton olan ilk ürün ayçiçeğinin tamamı yapılan ihale sonunda 1.570 liradan yine Ahmet Toygun tarafından satın alındı.
Borsanın Yönetim Kurulu  Başkanı Halit Sezgin Borsa  satış salonunda, sadece Bandırma çiftçilerinin ürünlerinin satılmadığına dikkati çekerek.‘’Yakın çevremizdeki şehirlerde üretim yapan çiftçilerinde ürünlerini satış salonumuza getirip satıyorlar. Burada değerlendiriyorlar. Ürünün Kalitesine göre fiyat oluşuyor. Bu nedenle üreticiler ürünlerine borsamıza getiriyorlar ve satışa arz ediyorlar. Doğal olarak  üyelerimiz de standartlarına göre akredite laboratuvar tarafından  kalitesi belirlenmiş analizi yapılmış ürünleri satın alma avantajına sahip oluyorlar.
Ayrıca Satış salonumuzun çiftçinin bir eğitim salonu haline geldiğini de söyleyebiliriz. Çevreden gelen üreticiler Bandırma çiftçisinin mallarının nasıl değerlendirildiğini satış salonumuzda yakından takip ediyorlar.’’ dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.