AVŞA ADASINDA YENİLİKLER | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

AVŞA ADASINDA YENİLİKLER

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Avşa Adası bu yaz adaya kazandırılacak 3 yeni proje için gün sayıyor. Marmara Adalar Belediyesi tarafından adaya yatırımlar hızla sürüyor.
Sahil bandında geçtiğimiz yıl yapılan yıkımlar sonrası düzenlemeler ve ada esnafına getirilen tek tip uygulamalar Avşa’ya gelen misafirler tarafından geçtiğimiz yıl oldukça beğeni toplamıştı. Bu yılda Avşa’ya gelecek tatilcileri yeni bir Avşa karşılayacak.
İskele Restaurant, Çay Bahçeleri, Pastane ve Pazar Yeri Düzenlemeleri Göz Dolduracak!
Marmara Adalar Belediyesi tarafından adada birbiri ardına yapılan düzenlemeler göz dolduruyor. Avşa Adası’nı cazibe merkezine dönüştürmek için yapılan projeler zincirine bu yıl iskele restaurant, çay bahçeleri, butik pastane ve pazar yeri düzenlemelerini katan Marmara Adalar Belediyesi geçtiğimiz günlerde projeler için yıkımları gerçekleştirerek yaklaşan yaz sezonuna çalışmaları yetiştirmek için var gücü ile çalışıyor. Hatırlanacağı üzere 2016 Ramazan bayramı tatilinde adaya turist akını gerçekleşmiş ve nüfus bir anda 200 bin sınırını aşmış ada da adeta kıtlık yaşanmıştı.
Balıkesir’de Saklı Cennet Avşa Adası!
Avşa Adası Marmara denizinde bulunan bir adadır. İstanbul’a 3 saat mesafede olan Avşa adası Balıkesir Erdek’e 2 saat mesafededir. Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı olan bir yerleşim yeridir Avşa adası. Marmara ilçe merkezine 11 kilometre, il merkezine ise 155 kilometre uzaklıktadır. Avşa adasının bilinen diğer bir adı ise Türkeli Adasıdır. Türkeli ismi yıllar içinde değiştirilerek Avşa kullanılmaya başlanmıştır. Avşa Adası takımadalar arasında büyüklüğü bakımından Marmara ve Paşalimanı adalarından sonra gelmektedir. Avşa Adası’nın uzunluğu 7 kilometre genişliği ise 4 kilometredir. Ada 1965yılında nüfus olarak 1146 iken son sayımlarda 2000 olmuştur. Tatilcilerin adadan gayrimenkul almaları ve yerleşik görünmeleri sebebi ile resmi olmayan kayıtlara göre 2500 nüfusludur.
Yaz aylarında Avşa adası doğal güzellikleri ve konumu itibari ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olması dolayısı ile nüfus 90.000 ila 100.000 olabilmektedir.
Eğlence için ve dinlenmek için tatil yapmak isteyen kişilerin ilk aklına gelen tatil yerlerindendir Avşa Adası. İstanbul’a yakın olması sebebi ile yaz aylarında en çok İstanbul’da yaşayan kişilerin tatil yaptığı yerlerdendir. İstanbul’dan deniz otobüsleri ile Avşa Adası’na kolaylıkla gidilebildiğinden dolayı insanların sık tercih ettiği tatil yerlerinden birisi olmaktadır. Yaz aylarında İstanbul Avşa arasında deniz otobüslerinde ek seferler düzenlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.