“AVŞA ADASI” VAPURU BU KEZ KARAYA OTURDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında araç ve yolcu taşımacılığı yapan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş.’nin geçtiğimiz yıllarda Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nden sembolik rakamlarla devraldığı ve halen bazı hatlarda kullandığı çok eski olan araba vapurları, üst üste sorun yaşamaya başladı. İlk olarak ‘Ezine’ adlı araba vapuru 3 Nisan’da sorun yaşadı. 13 araç ve 116 yolcu ile Eceabat’tan Çanakkale’ye saat 24.00 seferini yaparken saat 00.15’de, Çanakkale şamandıralar Mevkii’nde 88 metre uzunluğundaki ‘Esperanza’ isimli boş kuru yük gemisi ile çarpışmış ve facianın eşiğinden dönülmüştü. Her iki gemide de maddi hasar oluşmuştu.

Aynı günün akşamı bu kez de saat 20.00’de, Eceabat’tan Çanakkale’ye sefer gerçekleştiren ‘Avşa Adası’ adlı araba vapuru, Çanakkale şamandıralar Mevkii’nde makine arızası yapmıştı. Yat Limanı kayalıklarına doğru sürüklenen araba vapur, demir atarak durabilmişti. İçindeki yolcuların, 1.5 saat mahsur kalarak büyük panik yaşadığı araba vapuru, gemi mürettebatının kendi imkanlarıyla arızayı gidermesinin ardından Çanakkale İskelesine yanaşmıştı.

Avşa Adası‘ı vapuru dün de karaya oturdu. Saat 17.00’de Çanakkale’den Eceabat’a sefer gerçekleştiren vapur, henüz bilinmeyen bir nedenle Eceabat İskelesi yakınlarında sahildeki Tarihe Saygı Parkı’nın önünde karaya oturdu. Makine arızası ya da dümen arızası nedeniyle karaya oturduğu sanılan vapurdaki yolcular yine panik yaşadı. Gemi mürettebatının arızayı gidermesinin ardından 15 dakikalık bir uğraş sonucu akurtarılan vapur, Eceabat İskelesi’ne yanaştı, arac ve yolcuları tahliye etti.

Avşa Adası feribot seferleri

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“AVŞA ADASI” VAPURU BU KEZ KARAYA OTURDU

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x