AVŞA ADASI BAYRAMDA TATİLCİLERİN AKININA UĞRAYACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AVŞA ADASI BAYRAMDA TATİLCİLERİN AKININA UĞRAYACAK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir‘in Marmara (Adası) ilçesine bağlı Avşa Adası‘nda 3 günlük Ramazan Bayramı tatilini dört gözle bekleyen turizmciler, tatilci akınıyla yaşanacak yoğunluğu karşılamaya hazır.

Avşa Otel, Motel, Apart ve Pansiyoncular Derneği Başkanı Metin Akın yaptığı açıklamada, Marmara Denizi’nin ortasında bulunan, gözde tatil merkezlerinden olan Avşa Adası‘nda altyapı hizmetlerinin tamamlandığını, tesisler ile esnafın tüm hazırlıklarını yaptığını söyledi.

Ramazan Bayramı‘ndan çok umutlu olduklarını vurgulayan Akın, “Rezervasyonlara baktığımızda adadaki bütün oteller, pansiyonlar neredeyse dolmuş vaziyette. Mevcut durumda adada bayram öncesi bir sessizlik var. Bayramda ciddi bir kalabalığın adaya geleceğini tahmin ediyoruz. Bayram rezervasyonlarımız yüzde 100’lere yaklaştı.” dedi.

Bayramda tatilci akını beklediklerini dile getiren Akın, şöyle devam etti: “Kış nüfusu 2 bin 500 olan adada bayram süresince günlük 80 bin kişiye hizmet vereceğiz. Normal nüfusumuzun 30 katından fazlasını ağırlayacağız. Bunun yaklaşık 60 bini yatılı, geri kalan kısmı günübirlikçiler.

Erdek, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa‘dan günübirlik gelenler çok oluyor, bayramda da olmasını bekliyoruz. Adamızı en çok İstanbullular tercih ediyor, sonra Trakya bölgesindeki iller. Adamızın yüzde 80 müşterisi İstanbul. Herhangi bir sıkıntı söz konusu olacak diye düşünmüyoruz. Marmara Adalar Belediyesi, bayrama ve yaz turizmine yönelik tüm çalışmalarını tamamladı.”

Geçen yıl 9 günlük Kurban Bayramı döneminde adadan asılsız bir haber yapıldığını ve bunun esnafı kötü etkilediğini vurgulayan Akın, günübirlik tatilcilerin haber sonrası adaya gelmediğini anlattı.

Bu yıl turistlere şimdiden uyarı yapmanın faydalı olacağını dile getiren Akın, “Geçen yıl ‘Avşa adasında bayram dolayısıyla kıtlık başladı. Yiyecek sıkıntısı var.’ gibi asılsız, tatsız söylentiler oldu. Bunlar yaşanmadı. Adamızda gerek gıda olarak gerek hizmet konularında karşılayacak düzeydeyiz. Birçok büyük market zinciri adamızda bulunuyor. Yani açlık sıkıntısı çekmek söz konusu değil.” ifadesini kullandı.

Akın, yaz aylarında günlük 50-60 bin civarında tatilcinin adada bulunduğunu belirterek, “Kış nüfusu 2 bin 500, yaz nüfusu ise 50 bin civarında. Yani 20 katına ulaşıyoruz. Tabii bizim amacımız, kışın da adada yaşanabilirliliği artırarak aradaki farkı düşürmek.” diye konuştu.

Boş odamız kalmadı

Bir otelin işletme müdürü Duygu Üstün ise 120 yatak kapasiteli bir işletme olduklarını ve heyecanla tatili beklediklerini aktararak, “Bayram döneminde rezervasyonsuz boş odamız kalmadı.

Arayan müşterilerimizi başka otel veya pansiyonlara yönlendiriyoruz ancak onlarda da yer yok şu an. Genel olarak adada bayram haftasında yer bulmak sıkıntı. Şu an en ucuz 60, en yüksek 200 liraya otel bulabilirsiniz.” diye konuştu.

Bayramda beklenen kalabalık öncesi tatil yapmanın daha mantıklı olduğunu dile getiren ve adaya 2 gün tatil yapmak için gelen Sibel Öztürk, “Tekirdağ’da oturuyoruz ama sıklıkla Avşa’ya geliyoruz. Geçen yıl Kurban Bayramı‘nda 100 bin nüfusa yaklaştı. Kalacak yer bulamadık. Biz de sezon açılmadan erkenden geldik. Her yer tenha, denize kimse girmemişken geldik. 2 gece kalıp geri döneceğiz, sahilde sadece biz varız.” dedi.

Tatilcinin küçük kızı İrem Öztürk ise “Karne hediyesi olarak annemle denize geldik. Ben denizi çok seviyorum. Avşa çok güzel.” ifadesini kullandı.

 

Kaynak: haberler.com/balıkesir

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.