AVRUPA PAZARINA TANITILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AVRUPA PAZARINA TANITILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Ticaret Odası organizasyonunda Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenen Sial Gıda Fuarı’na ziyaret ve iş gezisi organizasyonu düzenlendi.

Bandırma Ticaret Odası ve Avrupa İşletmeleri Ağı West-Mar ortaklığında Edirne, Konya, Yozgat, Ankara, Manisa ve Balıkesir illerini kapsayan organizasyona 20 firma temsilcisi katıldı.

Gıda sektöründe 100’den fazla ülkeden yaklaşık 7000 civarında işletmenin katıldığı dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Sial Gıda Fuarı’nda gıda ürünleri, gıda katkı maddeleri, gıda makineleri gibi 21 çapraz sektörde faaliyet gösteren işletme buluştu.

Bandırma Ticaret Odası ve Avrupa İşletmeleri Ağı West-Mar ortaklığında gerçekleşen dört günlük iş gezisi organizasyonunda 16 ve 18 Ekim tarihlerinde Paris Sial Gıda Fuarı ziyareti gerçekleşti. Bu ziyaretlerde gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar piyasadaki ürün rakamlarını görerek, ürün değerlendirmesi, pazar koşulları ve rekabet düzeyleri konusunda ölçüm yapma imkanı buldular.  17 Ekim tarihinde “Paris Region Entreprises” organizasyonu ile yapılan toplantıda Paris’te agro-gıda sektöründe faaliyet gösteren temsilciler, Rusya’nın Ryazan Bölgesi’nden KOBİ’ler ve Paraguay Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’ndan temsilciler ile Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odasının bazı üyeleri hazır bulundu. Meslek Kuruluşu Toplantısında dört ülke arasında gerçekleştirilebilecek potansiyel iş birliği fırsatları istişare edildi. Toplantının ilk bölümünde Avrupa İşletmeleri Ağı West-Mar Genel Koordinatörü Gülden USLU, Bandırma Ticaret Odası, KOSGEB ve AİA hakkında sunum yaparken, ikinci bölümde ise KOBİ’ler arasında B2B’ler gerçekleşti. 17 Ekim akşamı Paris MÜSİAD Şubesi tarafından Peper Grill Restaurant’ta düzenlenen yemekte Paris Büyükelçisi Erdem BAŞÇI, MÜSİAD Genel Başkanı Nail OLPAK ve davetliler ile görüşmelerde bulunuldu.  Programın son günü olan 19 Ekim’de ise “Picardie CCCI” ile organize edilen ikili iş görüşmeleri yapıldı. Kendi sektörlerinde faaliyet gösteren yerel Fransız firmalar ile görüşme imkanı bulan katılımcı KOBİ’lere, bu görüşmeler sonucunda ithalat ve ihracat imkanları doğmuştur.

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.