Av. Mesut Akbıyık: "Heveslenmesinler!" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Av. Mesut Akbıyık: “Heveslenmesinler!”

Av. Mesut Akbıyık
Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ak Partili Büyükşehir Belediye eski meclis üyesi Akbıyık: Heveslenmesinler!

Ak Parti’den Karesi ve Büyükşehir’de Meclis üyeliği yapan tecrübeli siyasetçi Mesut Akbıyık, Balıkesir ve ülke gündemindeki siyasi gelişmeleri BALIKESİR HABERCİ GAZETESİNE değerlendirdi.

Akbıyık, “Allah’ın izniyle 2019 yılı Ak Partimizin seçim zaferlerine yenilerinin ekleneceği bir yıl olacak. Yerel seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığını bir kez daha kazanacağımıza inancım tam. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu, 20 ilçenin tamamına talibiz demişti. Ben de başkanımıza katılıyorum. Balıkesir’i bırakmaya niyetimiz hiç yok. Kimse boşuna heveslenmesin” dedi.

Ak Parti’nin tecrübeli isimlerinden Avukat Mesut Akbıyık, Balıkesir ve ülke gündemindeki siyasi gelişmeleri Balıkesir’de yayınlanan Haberci Gazetesine değerlendirdi.

Akbıyık, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk seçimleri olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve TBMM seçimleri ise sadece Türkiye’yi değil coğrafyamızı da ilgilendiriyor. Son dönemde yaşananlardan sonra daha da önemli hale gelmiştir. Hak yolunda dimdik yürüyen, milletin adamı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sitemin ilk Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz. Bu seçim ilk turda bitecektir inşallah. Milletimizin sağduyusuna güveniyoruz” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTACAĞIZ”

Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl ve İlçe teşkilatları, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarıyla birlikte büyük mücadeleye şimdiden hazır olduklarını kaydeden Mesut Akbıyık, “Çok başarılı geçen İl Danışma Meclisi Toplantımızda Cumhurbaşkanımıza tüm seçimlerde başarı sözü verilmiştir. Bu sözün gereği yerine getirilecektir” dedi.

“ÜLKEMİZE DÖNÜK SALDIRILAR ARTTI”

Dünyadaki tüm mazlumların umudu olan Türkiye’ye yönelik saldırıların tarifi imkansız hale geldiğini kaydeden Ak Parti Büyükşehir Belediye eski meclisi üyesi Avukat Mesut Akbıyık, “Emperyalist güçler talimat verebilecekleri yöneticilerin Müslüman ülkelerin başında olmasını istemektedirler. Mısır’da ve Irak’ta yaşananlar bu durumun ispatı niteliğindedir. Türkiye’de de işbirlikçi hain FETÖ’cüler eliyle yapmaya çalıştıkları 17-25 Aralık süreci ve sonrasında 15 Temmuz darbe girişimiyle amaçlanan aslında budur. Ülke yönetiminin emir ve talimat alabilecek kişilere tesliminin sağlanmasıdır. Milletimizin kahramanlığı ve Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli gibi liderlerin şahsiyetli duruşları ile bu saldırılar önlenmiştir” diye konuştu.

Av. Mesut Akbıyık

“MİLLETE BOYUN EĞDİREMEYECEKLER”

Türk milletine asla boyun eğdirilemeyeceğine dikkat çeken Akbıyık, sözlerine şöyle devam etti: “Bize düşen uyanık ve hazır olmaktır. Allah’ın rızasını kazanabilmek için siyaset yapıyoruz. Şehrimize dair, ülkemize dair hayallerimiz ideallerimiz var, büyük bir vatan sevdamız var. İnsanları çok seviyoruz. Onların sevincini ve derdini paylaştığımızda mutlu oluyoruz. Ahlaklı, edepli yolculuğumuz sürecektir. Siyaseti bıraktığımız gün alnımızda tek bir leke olmaması ise düsturumuzdur. Siyasette şahsi hesap yapmayacak ve hedef koymayacak kadar da olgunlaştığımızı düşünüyorum. Davamızın bir neferi olarak Cumhurbaşkanımızın yükünü bir nebze de olsa hafifletebilmek için yorulmadan mücadele etmeye devam edeceğiz. İhtiyaç duyulduğunda aynen referandumda olduğu gibi bir saniye düşünmeden yollara düşüp köy köy, mahalle mahalle dolaşmaya hazırız. O dönemde yaptığımız çalışma bizim yaşamımızın en şerefli mücadelelerinden birisidir. Yeni sistemin Türkiye’nin geleceği ve istikrarı için çok önemli olduğuna inanıyorum.

Diğer yandan Peygamber Efendimizin Miraç şerefine ulaştığı yer olan, ilk kıblemiz, Türkiye’nin namusu Kudüs ile ilgili atılmaya çalışılan adımlar Türkiye sağlam durduğu ve güçlü olduğu sürece beyhudedir yok hükmündedir. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etme çabaları saçmalıktan ibarettir.”

Mahmut Acaröz / Balıkesir Haberci Gazetesi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.