“ATATÜRK’ÜN FİKİRLERİNE SAHİP ÇIKIYORUZ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Balıkesir’e gelişinin 97. yıldönümü, Tren Garı’nda düzenlenen programla kutlandı. Balıkesir’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk için önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz “Atatürk, böylesine vatanına ve bayrağına bağlı olan Kuvayi Milliye şehrini sık sık ziyaretleri ile şereflendirmiştir. Balıkesir, Atatürk’ü şehrimizde misafir etmenin gururunu o günden beri yaşamaktadır.” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Balıkesir’e gelişinin 97. yıldönümü nedeniyle düzenlenen programda Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyesi bir gazi Atatürk’ü temsilen Türk Bayrağı’nı öperek Vali Ersin Yazıcı’ya teslim etti. Tren Garı’ndan Atatürk Anıtı’na kadar yürüyen protokol ve vatandaşlar, İstiklal Marşı, saygı duruşu ve çelenk sunma törenine katıldı. Temsili Atatürk’ü, Tren Garı’nda karşılayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesirlilerin tarihin her döneminde Atatürk’ün fikirlerine sahip çıktığını ifade ederek “Balıkesir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk için önemli bir yere sahiptir. Böylesine vatanına ve bayrağına bağlı olan Kuvayi Milliye şehrini sık sık ziyaretleri ile şereflendirmiştir. Balıkesir, Atatürk’ü şehrimizde misafir etmenin gururunu o günden beri yaşamaktadır.” dedi.
AYNI ÖZLEM, AYNI İNANÇLA

Milli mücadele yıllarına Alacamescit toplantıları ile destek veren Balıkesir’in, Atatürk’ü yolunda asla yalnız bırakmadığını söyleyen Başkan Yücel Yılmaz “Bugün de aynı özlem ve inançla fikirlerine ve değerlerine sahip çıkmaya devam etmekteyiz. Atatürk’ün, Balıkesir’e gelişi bir Anadolu şehrini ziyaretten ibaret değildir. Ziyaretleri esnasında tarihe düştüğü notlarla ülkemizin ve şehrimizin geleceğini aydınlatma da önemli yere sahiptir. Atatürk’ün şehrimizi 7 kez ziyaret etmesinin her zaman gururunu yaşadık ve yaşıyoruz.” açıklamasında bulundu.

BALIKESİR MÜCADELESİYLE ZAFERİ SEMBOLLEŞTİRDİ

Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedeflere ulaşmak ve millete hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerinin sözünü veren Başkan Yücel Yılmaz “Mücadelesiyle bağımsızlığı ve zaferi sembolleştiren Balıkesirliler, medeniyet yolunda kararlılıkla yürümeye devam edecek, Atatürk’ün yaktığı hürriyet ve istiklal meşalesi Balıkesir’de hiç sönmeyecektir.” dedi.

HALK ATASINI KARŞILADI

Törene; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, askeri erkân, İlçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları, dernek ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri ile öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“ATATÜRK’ÜN FİKİRLERİNE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x