ATATÜRK'Ü HASRET VE MİNNETLE ANDIK - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ATATÜRK’Ü HASRET VE MİNNETLE ANDIK

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  ebediyete intikalinin 80. yılında tüm yurtta olduğu gibi Balıkesir’de de törenle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 80 yıl önce sonsuzluğa uğurladık! Aziz hatırasını saygıyla ve şükranla anıyoruz!

SAATLER ATATÜRK’TE
Anma törenleri Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Büyük Önder Atatürk’ün hayata veda ettiği saat olan 09.05‘te siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi. Tören daha sonra Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi Salonu’nda düzenlenen anma programı ile devam etti. Öğrencilerin şiirleri ve oratoryo (Saatler Atatürk’te) gösterilerinin sunulduğu tören de, Atatürk’ün eserleri anlatıldı. Törenin ardından Vali Yazıcı, öğrencilerle sohbet etti.

ANMA PROGRAMINA KATILIM YOĞUN OLDU
Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlayıp sunduğu programa Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, İl Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Balıkesir Vergi Mahkemesi Başkanı Recep Taş, Baro Başkanı Av. Erol Kayabay, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Tuğgeneral Gültekin Yaralı, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bakım Albay Şenol Küçüktaş, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.