ATATÜRK ÖZEL EĞİTİM OKULUNDA ASANSÖR TÖRENLE HİZMETE GİRDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ATATÜRK ÖZEL EĞİTİM OKULUNDA ASANSÖR TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

Paylaş
 

Bandırma ve çevre ilçelerdeki hafif düzey zihinsel engelli öğrencilere ilkokul ve ortaokul seviyesinde eğitim-öğretim hizmeti veren tek kurum olma özelliğini taşıyan Atatürk Özel Eğitim Okulu, uzun süredir ihtiyaç duyduğu asansörüne kavuşmuş oldu.

Hayırsever bir İşadamı olan Andon ARAKELYAN, eşi  Alev ARAKELYAN, resim sanatçısı İnci AYDAR ve eşi Arif AYDAR’ın destekleri ve girişimleriyle, bedensel engeli olup da merdiven çıkmakta zorlanan öğrenciler için okul içerisine yaptırılan asansör için Atatürk Özel Eğitim Okulu’nda  bir açılış töreni düzenlendi.

Açılış töreni sebebiyle okula gelen Andon ARAKELYAN ve beraberindeki hayırseverlere, okul müdürü Algan KARTAL tarafından okulun birimleri gezdirilerek, çalışmalar hakkında bilgi verildi. Okula karşı oldukça ilgili ve engelli çocuklara karşı sevgi dolu olduğu gözlenen İşadamı Andon ARAKELYAN, babacan tavırlarıyla okul personelinin takdirini kazandı.

Atatürk Özel Eğitim Okuluna asansör inşa ettirerek, okula böyle  önemli bir katkı sağladığı için, okul müdürü Algan KARTAL, Andon AREKELYAN ve beraberindeki hayırseverlere bir minnet ve şükran ifadesi olarak plaket takdim etti.

 

Asansör açılışıyla ilgili olarak KARTAL şunları ifade etti ;

Göreve geldiğimiz günden bu yana çocuklarımızın daha iyi bir eğitim-öğretim ortamına kavuşmaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Buna bağlı olarak okulumuzun kalitesi her alanda günden güne yükselmektedir. Tabii ki tüm bu çalışmaları, kendi kısıtlı imkanlarımızla gerçekleştirmemiz  çok zor olduğu için , duyarlı ve yardımsever  halkımızdan da her zaman destek bekliyoruz. Bugün okulumuza bu asansörün kazandırılmasında değerli büyüğümüz, bir baba olarak gördüğümüz  Sayın Andon ARAKELYAN Beyefendiye, değerli Eşi  Alev ARAKELYAN’a, kıymetli resim sanatçımız Sayın İnci AYDAR ve eşi Arif AYDAR Beyefendiye sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Onların bu desteği sayesinde artık merdiven çıkmakta güçlük çeken bazı öğrencilerimiz de okul içerisinde rahatça hareket imkanı bulacak ve her kattaki her eğitim biriminden en iyi şekilde faydalanacaklardır.  Okulumuza bu kalıcı hizmeti sağlayan bu saygıdeğer yardımsever insanları  daima saygı ve minnetle hatırlayacağız.Okulumuz için hayırlı uğurlu olsun…diyerek  sözlerine son verdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMASPOR'DAN 7-2'LİK TARİFE başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.