ATAMIZIN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 78. YIL DÖNÜMÜ BANDIRMADA SAYGI VE MİNNETLE ANILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ATAMIZIN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 78. YIL DÖNÜMÜ BANDIRMADA SAYGI VE MİNNETLE ANILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. Yıl dönümünde Bandırma Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda anma töreni düzenlendi. Bandırma Cumhuriyet Meydanında Çelenklerin sunulması ile başlayan tören saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesi ile birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Sirenler çalarken tüm Bandırma’da hayat durdu. Saygı duruşunun ardından Bandırma Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Törende Kaymakam Tuncay Sonel, Garnizon Komutan Vekili Aziz Korkut, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Başsavcı Önder Yeniçeri, Ağır Ceza Reisi Abdullah Köksal, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç hazır bulundu.

Tören için aynı zamanda Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar, Sendikalar, öğrenciler ve vatandaşlar da meydandaki yerini aldılar.

Cumhuriyet meydanındaki törenin ardından Barış Manço Kültür Merkezinde Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi düzenlemiş olduğu anma programı ile devam etti.  Programda ilçe genelindeki okullar arasında düzenlenen Atatürk konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Bandırma Belediyesi çalışanları ve çevresindeki banka görevlileri siren sesi ile birlikte Belediye Hizmet Binası önündeki tören alanında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşını okuyarak Ulu Önder Atatürk’ü andılar.

Kaynak : bandirma-bld

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.