foto-deniz1

Atakay: Provakatif Haber Yapıyorlar

1
Paylaş
 

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, yaptığı yazılı basın açıklamasında ilçede web haberciliği yapan bir internet haber sitesine yapmış olduğu provakatif haberlerden dolayı tepki gösterdi. Atakay açıklamasında, bahse konu haber sitesinin Şehit Astsubay Mehmet Kutlu’nun cenaze töreni öncesi yaptığı haberle, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ü ve şahsında Cumhuriyet Halk Partisini hedef gösterdiğini, bir başka parti ile ilişkilendirip terör örgütü PKK’nın kullandığı renklerle imalandırarak cenaze töreni sırasında provokasyon yapma gayretinde olduğunu üzüntüyle müşahede ettiklerini söyledi.
-Suç duyurusunda bulunduk
Atakay “Ülkenin bu kadar hassas bir dönemden geçtiği bu ortamda, haber değeri bile olmayan, meclisteki tüm milletvekillerinin rutin olarak basına geçtiği “Basın faaliyet bülteninin” böylesine kışkırtıcı ve tehditkâr servis yapılması basın etik ilkelerine uymadığı gibi, diğer basın kuruluşlarını da rahatsız edici bir şova dönüştüğünü gözlemlemekteyiz. Bu nedenle Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm, Namık Havutça, Ahmet Akın ve şahsım ayrı ayrı, kin ve nefret duyguları ile partimizi ve seçilmiş milletvekillerimizi hedef gösteren adı geçen internet haber gazetesi hakkında Bandırma Cumhuriyet Savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dedi.
-Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz
Basın kuruluşlarının yapmış oldukları haber ve eleştirilerin başlarının üzerinde yerinin bulunduğunun altını çizen Atakay “Ancak genel başkanımızdan en sade üyemizin şahsını hedef alan özellikle güvenliğini tehlikeye sokacak her oluşumun karşısında parti olarak duracağımızın bilinmesini isteriz. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şehidimizin cenaze töreni sırasında vakur ve bilinçli davranışları nedeniyle de diğer partili gençlere de teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan UĞUR : "BANDIRMA'YA YAPILACAK YENİ LİMAN'DAN RAHATSIZ MI OLDUNUZ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.