ATAKAY: "BAKARALARI MAKARALARI UNUTMADIK" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ATAKAY: “BAKARALARI MAKARALARI UNUTMADIK”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Bandırma İlçe Örgütü, Maraş katliamı ve Asteğmen Kubilay’ın katledilişinin yıl dönümünde bir anma programı düzenleyerek, yaşanan olaylara tepki gösterdi.

İlçe Başkanı Atilla Atakay yaptığı açıklamada, gericilerin Türkiye’nin başına her zaman felaketler getirdiğine işaret ederek, diktacı liderlerin biat eden kitlelerden beslendiğini ileri sürdü. Atakay “En sevdikleri ise dini argümanlardır. Akıl almaz en büyük safsataları halkın önüne koyarlar. Hele bir karşı çık yanlış de, anında din düşmanı ilan ederler, o kitleleri senin üzerine sürerler de ne olduğunu şaşırırsın. Bakarları, makaraları unutmadık” dedi.

Anma programında Kadın Kolları Başkanı Semiha Kandeğer Aydın, Çorum ve Maraş katliamlarını gündeme getirerek, 12 Eylül darbesinin insanları katlederek hazırlandığına işaret etti. Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Duha Turhan da, Menemen’de Asteğmen Kubilay’ın gericiler tarafından şehit edilişi konusunda bilgiler verdi. Turhan, gençlik olarak cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini belirterek “Biz bugün de Kubilay gibi; şeyhlerin, dervişlerin, cumhuriyet ve bağımsızlık düşmanlarının karşısına dikiliyoruz.  Tarihimiz boyunca hep, gericilikle, bilinçleri karartmaya, Türkiye’yi karanlık bir kölelik devrine sürüklemeye çalışanların karşısında, halkımızı aydınlık günlere taşımak isteyen kararlı ve cesur yürekler olduk ve olacağız” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.