foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ASIL ZENGİNLİK GÖNÜL ZENGİNLİĞİDİR

2
Paylaş
 
Ayvalık Bağyüzü Ortaokulu bünyesinde hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya tarafından yaptırılacak ana sınıfı için protokol imzalandı.
Vali Ersin Yazıcı, Bağyüzü Ortaokulunda yaptırılacak ana sınıfı için protokol imza törenine katıldı.
Vali Ersin Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya’ya teşekkür etti.
Vali Yazıcı, maddi zenginliğin çok önemli olmadığını ifade ederek, “Ama gönül zenginliği çok önemli bir şey. Hayır yapabilme yeteneği aslında gönül zenginliğine işaret ediyor.” dedi.
HEM BU DÜNYA HEM DE ÖTEKİ DÜNYA İÇİN ÇOK GÜZEL BİR ŞEY
Hayır yapma işinin gönül meselesi olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Ülkemizde çok sayıda zenginimiz var ama bu tür hayırları yapmıyor, yapamıyorlar. Çeşitli gerekçeleri var. Tabi ki bunu kimseyi suçlamak amacıyla söylemiyorum ama bugün burada Pınar Hanım sağolsun, Ayvalık’ta eğitim ve öğretime devam eden Bağyüzü Ortaokuluna anasınıfı ek binası yaptırmak istediğini ve bunu yapmanın gönlünden geçirdiğini söyleyerek bizlere başvuruda bulundular. Tüm masrafları üstlenerek böylesi bir ek binayı Bağyüzü Mahallemize kazandırmayı amaçlıyor. Ben de şahsen Pınar Hanımın yerinde olmak isterim. Orada eğitim görecek ve mezun olacak çocukların duasını almak, onların teşekkürünü almak herhalde hem bu dünya hem de öteki dünya için çok güzel bir şey olsa gerek. Pınar hanım bugün bu şerefe ve onura ulaşıyor. Biz de devletimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz.”dedi.
EĞİTİM YATIRIMLARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ
Her şeyin eğitimden geçtiğini söyleyen Vali Yazıcı,” Eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Ülkemiz için en büyük zenginlik kaynağı yetişmiş insan gücü. Toplumları ayakta tutan ve onları geleceğe taşıyan hiç şüphesiz ki eğitimdir.  Bizim için eğitim çok önemli. Ülkemizin de olduğu gibi İlimizin en büyük sermayesi genç nüfusumuz ve öğrencilerimizdir. Gençliğimize ne kadar hizmet edersek, o kadar geleceğimize yatırım yapmış oluruz. O bakımdan biz bu eğitim yatırımlarını çok önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.
HAYIRDA YARIŞIN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM
Balıkesirli hayırseverlerin eğitime büyük katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, “Bu hayırda yarışın devam etmesini diliyorum. Tüm hayır sahiplerimize bol kazançlar dileyerek, orada okuyacak olan tüm öğrencilerimiz adına da teşekkür ediyor, Balıkesir için, Ayvalık ilçemiz için ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
TARAFLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
Hayırsever Yeşilkaya da “Allah yüzümüzü kara çıkarmasın. En güzel şekilde tamamlayıp yardımımızı en güzel şekilde Bağyüzü’ne inşa edebilelim.” dedi.
Konuşmaların ardından Ana Sınıfı yapımı ile ilgili Protokol, Vali Ersin Yazıcı, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya tarafından imzalandı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.