ARŞİV CUMHURBAŞKANLIĞI KÜTÜPHANESİNE BAĞIŞLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ARŞİV CUMHURBAŞKANLIĞI KÜTÜPHANESİNE BAĞIŞLANDI

Paylaş
 

Müzisyen ve Bestekar Tanrıkorur’un Arşivi Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesine Bağışlandı.

Türkiye’nin yurt dışındaki fahri kültür elçiliğini beş lisanla verdiği konferanslar ve 22 ülkede vermiş olduğu Türk Müziği konserleri ile bihakkın yerine getirmiş büyük müzisyen ve bestekar Cinuçen Tanrıkorur’un arşivinin Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesine bağışlanması hakkındaki sözleşme Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ve rahmetli Cinuçen Tanrıkorur’un eşi Barihüda Tanrıkorur arasında imzalanan sözleşmeyle, büyük müzisyenin arkasında bıraktığı müzik külliyatı Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nde korunarak araştırmacıların ve halkın kullanımına sunulacak.

tanrı1

2000 yılında kaybettiğimiz büyük müzik adamı Cinuçen Tanrıkorur, arkasında yayımlanmamış pek çok kitap, notalar, konser kayıtları bırakmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Doç. Dr. İbrahim Kalın’ın da hazır bulunduğu imza töreninde yapılan bağışla, Cinuçen Tanrıkorur’un konserlerinde kullandığı müzik aletleri ve kostümleri de Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nde koruma altına alınmış olacak.

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Yönelik E-ticaret Sitesi Miss Ageless Açıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.