ARNAVUTLUK BÜYÜKELÇİSİ'NDEN BAŞKAN UĞUR'A ZİYARET - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ARNAVUTLUK BÜYÜKELÇİSİ’NDEN BAŞKAN UĞUR’A ZİYARET

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Balıkesir’e gelen Arnavutluk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti. Ziyarette Büyükelçi Gazheli’ye, Arnavutluk Ticari Ataşesi Nertila Doka ve Arnavutluk Balıkesir Fahri Konsolosu Ayhan Sezer de eşlik etti. Büyükelçi Gazheli’ye Balıkesir hakkında bilgiler veren Başkan Uğur, Büyükşehir Belediyesi yatırım ve çalışmalarını anlattı.

Ziyarette konuşan Büyükelçi Gazheli, Türkiye ile Arnavutluk arasında önemli ilişkiler ve bağlar olduğunu söyledi. Misafirperverlik için Başkan Uğur’a teşekkür eden Gazheli, Balıkesir’de bulunduğu için mutlu olduğunu belirtti. Türkiye’de bir yıldır bulunduğunu ifade eden Gazheli, kenti beğendiğini ifade etti.

Türkiye’nin Arnavutlukla olan ilişkilerinin iyi olduğunu söyleyen Başkan Uğur, “Türkiye’den Arnavutluğa yatırım yapan çok işadamımız var. İlişkilerimiz güçlenerek devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da Arnavutluğa çok önemli veriyor. Büyükşehir olarak 18 bin kilometrekarelik bir alana hizmet veriyoruz. 1 milyon 200 bin nüfuslu Balıkesir’in yaz aylarında nüfusu ise 3 milyonu geçiyor. Büyükşehir olarak insanlarımız huzur ve rahatı için hizmet ediyoruz” dedi.

Başkan Uğur ziyaret sonunda Büyükelçi’ye zeytinyağı ve Yağcıbedir halısı hediye etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.