Aracımın Kasko Fiyatını Nasıl Öğrenebilirim?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araç sahiplerine sunulan kasko tekliflerinde kasko değer listesi esas alınarak hesaplamalar yapılır. Kasko Değer Listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanır ve bu liste aylık olarak güncellenir.

Sigorta şirketleri müşterilerine kasko sigortası fiyatları ile ilgili bilgi verirken, kasko teklifi hazırlarken ve sigortalılarına tazminat öderken bu listedeki değerleri esas alır.

Kasko değer listesinde  sadece 15 yaşından küçük araçlar yer alır, 15 yaş üzerindekiler bulunmaz. Daha eski model araçların sigorta bedelleri sigorta şirketinin sigortalı ile mutabık kalmasıyla netleştirilir.

Aylık olarak yayınlanan kasko değer listesini Türkiye Sigortalar Birliği internet sitesinden görebileceğniz gibi Koalay.com web sitesinden pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. İnternetten trafik ve kasko sigortası satın almanın en kolay yolu olan Koalay.com’da güncel kasko değerinizi anında ve kolayca sorgulayabilir, birkaç dakika içinde en hesaplı kasko sigortasına güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Kasko yaptırmazsam ne olur, neden sigorta yaptırmaya para ödeyeyim ki diyorsanız, başınıza gelecek durumlara da hazırlıklı olmalısınız. Kasko yaptırmadığınız taktirde, aracınızla kaza yapmanız ya da aracınıza bir hasar geldiğinde  zararı kendiniz karşılamak zorunda kalırsınız. Bu nedenle kasko sigortası yaptırmanız önemlidir. Aracınız ile sizin bir yere çarpmanız, aracınıza birilerinin çarpması, aracınızın yanması ve aracınızın çalınması veya çalınmaya çalışılması gibi durumlarda ortaya çıkan zararları kasko sigortaları teminat altına alır.

Kasko yapılırken ve kasko değeri belirlenirken neler dikkate alınır?

Aracın hasar durumu, üretim yılı, piyasa fiyatı gibi faktörler kasko değerinin belirlenmesinde etkili olur. Ayrıca aracın sahip olduğu standart aksesuarlarının dışında kalan radyo, navigasyon, dvd oynatıcı, klima ve özel ses sistemleri gibi aksesuarların değeri ise ayrı olarak hesaplanır ve kaskoya dahil edilir.

Kaskonuzun süresi bittiğinde ve yenileyeceğiniz zaman, kasko yaptırdığınız sene içerisinde kaskonuzu kullanmadıysanız, belli bir oranda kasko indiriminden faydalanabiliyorsunuz. Böylelikle bir sonraki seneye ait kaskonuzu çok daha uygun fiyata yaptırabilirsiniz.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Bandırma Evden Eve Nakliyat Şirketi Özdemir Nakliyat başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Aracımın Kasko Fiyatını Nasıl Öğrenebilirim?

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x