Antep Fıstığının Bilinmeyen Faydaları | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

Antep Fıstığının Bilinmeyen Faydaları

Paylaş
 

Bir kuruyemiş olarak severek tüketilen antep fıstığı, şişkinlikten kolesterole, kilo vermekten sinir sistemine kadar bir çok şeye iyi geliyor.

Tatlıların vazgeçilmezi olan antep fıstığının faydalarını biliyor musunuz? Bir kuruyemiş olarak severek tüketilen antep fıstığı, şişkinlikten kolesterole, kilo vermekten sinir sistemine kadar bir çok şeye iyi geliyor. İşte hergün antep fıstığı yemenin faydaları.

Mide ve bacaklardaki şişkinliği azaltır

Antep fıstığının en önemli faydalarından birisi vücut içindeki sıvıları dışarı atmasıdır. Yüksek oranda içerdiği potasyum sayesinde vücuttaki fazla sıvılardan kurtulmaya yarayan Antep fıstığı özellikle bacaklardaki ve midedeki şişkinlik üzerinde etkili bir üründür.

Önemli hastalıklara iyi gelir

İçerdiği zengin besin değerleri sayesinde birçok faydası bulunan Antep fıstığının önemli hastalıkları önlediği de biliniyor. Antep fıstığı, kolesterolü düşürür,kan basıncını düşürür, kalp kaslarına iyi bakar.

Kilo vermenize yardımcı olur

Her gün bir avuç Antep fıstığı tüketerek sağlıklı bir biçimde incelebilirsiniz. Tok tutma özelliği bulunan Antep fıstığı ile ara öğünlerinizi bu şekilde geçiştirebilirsiniz.

Sinir sistemini dengeler

İçeriğinde yüksek oranda magnezyum barındıran Antep fıstığı bu özelliği ile sinir sistemi üzerinde dengeleyici bir görev üstlenir. Antep fıstığı bu sayede depresyon, stres, sinir ve uykusuzluk gibi sinir sistemine bağlı gelişen rahatsızlıkları önler.

Erken yaşlanmayı önler

Güçlü bir antioksidan etkisi olan Antep fıstığı bu özelliği ile vücudu hem iç hem de dış etkenlere karşı koruyarak erken yaşlanmanın önüne geçer.

Diyabete karşı direnç sağlar

Tip 2 diyabeti önleyen kuruyemişler arasında ilk sıralarda yer alan Antep fıstığı kandaki şeker değerini düşürür ve insüline karşı bir direnç geliştirir.

Akciğer kanserine karşı etkili

Her gün bir avuç Antep fıstığının faydaları arasında akciğer kanserine karşı geliştirdiği direnç de yer almaktadır.Bu özelliği güçlü bir antioksidan olması ile yakından ilgilidir.

Kansızlığı önler

Halk arasında kansızlık olarak bilinen anemi hastalığına sahipseniz önleyici bir etkisi bulunan Antep fıstığını günlük olarak tüketebilirsiniz.

Alzheimera karşı etkili

Alzheimer ve Parkinson gibi sağlık sorunlarına karşı direnç göstermeye yarayan yiyeceklerden birisi Antep fıstığıdır. İçeriğinde bulunan resveratrol maddesi bu hastalıkların önlenmesinde oldukça etkili bir maddedir.

Cinsel isteği arttırır

Güçlü bir afrodizyak etkisi bulunan Antep fıstığı cinsel isteği arttırıcı ve libidoyu yükseltici etkilere sahip bir kuru yemiş türüdür.

Bir önceki yazımız olan Ramazan'a Hazır Mısınız ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.