ANNELER KİTAP OKUYOR | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

ANNELER KİTAP OKUYOR

Paylaş
 
Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında, Sındırgı’da  “Anneler Kitap Okuyor” etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Vali Ersin Yazıcı, Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve anneler katıldı.

ANNE-BALARA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR
Anneler Kitap Okuyor etkinliğine katılan Vali Ersin Yazıcı, kitap okumanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Kitap okumaya ilginin bu kadar çok olmasından dolayı mutluluk duydum. İsteğim, bu gibi etkinliklerin sürekli olması. Çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması için anne-babalara önemli görevler düşüyor. Çocuklar kitaplarla ilk kez anne babaları aracılığıyla tanışır. Anne babalar okuma sevgisinin temellerini çok küçük yaşlarda atabilirler. Eğer çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olursanız gerisi kendiliğinden gelecektir. Annesi kitap okumaya gelen çocuklar, bunu örnek alacaktır. Çocuklarınıza güzel bir örnek olduğunuz için çok mutluyum.”ifadelerini kullandı.

BALIKESİR BENGİ’Yİ BENİMSEDİ
Balıkesir Valiliği olarak il genelinde BENGİ Projesini başlattıklarını belirten Vali Yazıcı, “BENGİ Projesi uygulanmaya başladıktan sonra ilimizin tüm paydaşları bu projenin bir tarafında yer almak istedi. Bugün annelerimizle kitap okuma saatinde bir araya geldik.” dedi.

ANNELER ÇOCUKLARI İÇİN ROL MODEL
Çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için bu etkinliğin anlamlı olduğunu belirten anneler ise, ” Bu etkinlik bizim için çok güzel oldu.  Bu etkinlik aynı zamanda bütün annelerimiz için bir başlangıç olur. İnşallah devamı da en güzel şekilde gelir. Biz anneler çocuklarımız için birer rol modeliz. Kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için anneler olarak çocuklarımızla birlikte mutlaka kitap okumamız gerekiyor.” şeklinde ifade ettiler.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.