ANNELER KİTAP OKUYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ANNELER KİTAP OKUYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında, Sındırgı’da  “Anneler Kitap Okuyor” etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Vali Ersin Yazıcı, Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve anneler katıldı.

ANNE-BALARA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR
Anneler Kitap Okuyor etkinliğine katılan Vali Ersin Yazıcı, kitap okumanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Kitap okumaya ilginin bu kadar çok olmasından dolayı mutluluk duydum. İsteğim, bu gibi etkinliklerin sürekli olması. Çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması için anne-babalara önemli görevler düşüyor. Çocuklar kitaplarla ilk kez anne babaları aracılığıyla tanışır. Anne babalar okuma sevgisinin temellerini çok küçük yaşlarda atabilirler. Eğer çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olursanız gerisi kendiliğinden gelecektir. Annesi kitap okumaya gelen çocuklar, bunu örnek alacaktır. Çocuklarınıza güzel bir örnek olduğunuz için çok mutluyum.”ifadelerini kullandı.

BALIKESİR BENGİ’Yİ BENİMSEDİ
Balıkesir Valiliği olarak il genelinde BENGİ Projesini başlattıklarını belirten Vali Yazıcı, “BENGİ Projesi uygulanmaya başladıktan sonra ilimizin tüm paydaşları bu projenin bir tarafında yer almak istedi. Bugün annelerimizle kitap okuma saatinde bir araya geldik.” dedi.

ANNELER ÇOCUKLARI İÇİN ROL MODEL
Çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için bu etkinliğin anlamlı olduğunu belirten anneler ise, ” Bu etkinlik bizim için çok güzel oldu.  Bu etkinlik aynı zamanda bütün annelerimiz için bir başlangıç olur. İnşallah devamı da en güzel şekilde gelir. Biz anneler çocuklarımız için birer rol modeliz. Kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için anneler olarak çocuklarımızla birlikte mutlaka kitap okumamız gerekiyor.” şeklinde ifade ettiler.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.